- دسته‌بندی نشده

گزارش: میان‌پرده‌های Cyberpunk 2077 به صورت اول شخص خواهد بود [به‌روزرسانی]

گزارش: میان‌پرده‌های Cyberpunk 2077 به صورت اول شخص خواهد بود [به‌روزرسانی]

زمان زیادی را از ابتدای معرفی بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 تاکنون پشت سر گذاشته‌ایم و از آن زمان، استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) اطلاعات زیادی را به آرامی منتشر کرده است. آخرین ویدئوی گیم‌پلی این بازی به تازگی و در جریان مراسم PAX West 2019 به تصویر کشیده شد و بازی‌بازان در آن با اکشنی هیجان‌انگیز و دنیایی غنی مواجه شدند. اما در کنار این موارد، برخی از طرفداران بازخوردهای ضد و نقیضی را به جلوه‌های بصری و طراحی شخصیت جانی سیلورهند (Johny Silverhand) داشته‌اند که حالا مورد دیگری نیز به این بازخوردها دامن زده و حتی به آن‌ها اضافه شده است.

به نظر می‌رسد بحث بر سر اول شخص یا سوم شخص بودن این بازی تمامی ندارد و قرار است تمامی میان‌پرده‌های بازی Cyberpunk 2077 به صورت اول شخص باشد. حتی صحنه‌های احساسی و عاشقانه‌ی این بازی نیز شامل آن‌ها خواهد شد. استودیوی سی‌دی پراجکت رد در صفحه‌ی رسمی بازی Cyberpunk 2077 این موضوع را تایید کرد و همچنین به نظر می‌رسد تمامی میان‌پرده‌های سوم شخص که در گذشته شاهد آن‌ها بودیم از بازی حذف شده است. شخصی سوالی را مبنی بر موضوعات ذکر شده مطرح کرد و اظهار داشت:

سلام. از اشخاصی شنیده‌ام که دیگر زاویه‌ی دید سوم شخص در میان‌پرده‌های بازی Cyberpunk 2077 وجود ندارد. آیا این موضوع حقیقت دارد؟ آیا این موضوع راجع به صحنه‌های احساسی و عاشقانه نیز صدق می‌کند؟

آن‌ها در پاسخ توضیح دادند:

در Cyberpunk 2077 غرق کردن بازی‌بازان در دنیای آن برای ما بسیار اهمیت دارد و بله؛ میان‌پرده‌ها به صورت اول شخص خواهد بود. صحنه‌های احساسی نیز شامل آن‌ها خواهد شد.

به نظر می‌رسد تغییرات چشم‌گیری از زمان آغاز توسعه‌ی این بازی اعمال شده است و آن‌ها کاملا تلاشی را که برروی میان‌پرده‌های سوم شخص این بازی صرف شده بود را کنار گذاشته‌اند. البته ممکن است که این گونه نباشد و میان‌پرده‌های به نمایش در آمده در گذشته، تنها به منظور استفاده در تریلرهای آن توسعه یافته و هرگز تلاش زیادی برای آن‌ها صورت نگرفته بود. این موضوع نیز به این معنی است که ما شخصیت اصلی را تنها هنگام رانندگی، منوهای بازی و آینه‌ها مشاهده خواهیم کرد و وجود شخصی‌سازی بسیار گسترده و متنوع در این بازی بسیار عجیب است.

به‌روزرسانی: مارچین مومت (Marcin Momot)، مدیر ارشد بخش ارتباطات استودیوی سی‌دی پراجکت رد، تا حدودی این موضوع را شفاف‌سازی کرد و اظهار داشت که بای‌بازان علاوه بر موارد یاد شده، شخصیت اصلی را در برخی از میان‌پرده‌ها نیز مشاهده خواهند کرد که تعداد آن‌ها بسیار کم است. لازم به ذکر است که هنوز زاویه‌ی دید این میان‌پرده‌ها مشخص نشده و بر اساس توضیحات وی، ممکن است تعداد کمی از آن‌ها سوم شخص باشند. وی در این خصوص توضیح داد:

غرق کردن بازی‌بازان در یک عنوان اول شخص امری به شدت مهم است و تصمیم تغییر زاویه‌ی دید بازی Cyberpunk 2077 از سوم شخص به اول شخص، مزیت‌های بسیاری را برای روایت داستان و گیم‌پلی آن در پی خواهد داشت.

با این تفاسیر، بازی‌بازان هنوز قادر خواهند بود شخصیت اصلی را در بخش تجهیزات، هنگام رانندگی، آینه‌ها و در مواقع کمی در میان‌پرده‌ها مشاهده کنند.

بازی Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۲۰ میلادی برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا عرضه گردد. علاقه‌مندان می‌توانند اخبار و اطلاعات مرتبط با این بازی را از این نشانی مطالعه و یا دنبال نمایند. همچنین شما می‌توانید موسیقی‌های منتشر شده از این بازی را از بخش موسیقی گیمفا دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *