- دسته‌بندی نشده

مبارزات Gears 5 از بازی Bioshock: Infinite الهام گرفته شده است

مبارزات Gears 5 از بازی Bioshock: Infinite الهام گرفته شده است

دیگر چیزی تا انتشار پنجمین نسخه از سری Gears of War، با عنوان Gears 5 باقی نمانده و بازی‌بازان بسیاری منتظر تجربه‌ی آن هستند. همچنین از روز آینده قرار است نقد‌ها و نمرات این عنوان منتشر شود. تاکنون اطلاعات مختلفی در مورد بخش داستانی، چندنفره، نقشه‌های بازی و غیره منتشر شده است. حال بر اساس صحبت‌های جدید رییس استودیوی کوالیشن (The Coalition)، بازی Bioshock: Infinite یکی از منابع الهام Gears 5 بوده است.

آقای راد فرگوسن (Rod Fergussen)، رییس استودیوی کوالیشن، در مصاحبه با وب‌سایت Gamespot تایید کرد که بخش مبارزات Gears 5 از بازی Bioshock: Infinite تاثیر گرفته است. وی این ایده را مبارزات ابتکاری بازی‌باز معرفی کرد. به گفته‌ی وی، این ایده به بازی‌بازان اجازه می‌دهد که روش‌های بسیاری را برای مقابله با دشمنان و حل یک چالش انتخاب و از آن‌ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت:

ما می‌خواستیم انتظارات انتخاب بازی‌باز را به چالش بکشیم. با خود گفتیم: چه راه‌هایی هستند که می‌توانیم از طریق آن، انتخاب بیشتری به بازی‌بازان بدهیم؟ یکی از این راه‌ها مبارزات ابتکاری بازی‌باز است. من این درس را از بازی Bioshock Infinite آموختم. بنابراین، در این ایده نبردهایی وجود دارند که گروهی از دشمنان در آن قرار خواهند داشت. شما باید به اطراف خود نگاه کنید و ببینید که اسلحه‌ای، نقطه‌ای از کنار و یا سلاح تک‌تیراندازی وجود دارد. سپس با توجه به ابزارهایی که Jack، شخصیت همراه شما دارد، باید از آن‌ها برای غلبه بر این چالش استفاده کنید.

وی ادامه داد:

ما می‌خواستیم به بازی‌باز اجازه دهیم که در آن لحظه که می‌خواهد تصمیم بگیرد، چگونه بازی را انجام می‌دهد. با توجه به این برخی دشمنان، خط سلامتی مشخصی دارند، این ایده اجازه می‌دهد تا شیوه‌ی بازی متفاوتی را برای بازی‌باز امکان‌پذیر می‌کند. این ایده به من اجازه می‌دهد که با روش متفاوتی بازی را انجام دهم. چیزی که در نسخه‌های پیشین این سری وجود نداشت. ما اکشن بازی را با عناصر نقش‌آفرینی (موارد ارتقای Jack) ترکیب کرده‌ایم. چه راه‌هایی وجود دارند که افراد می‌خواهند با آن بازی را انجام دهند؟ ما نمی‌خواهیم یک نفر وجود داشته باشد که فقط شما همه‌ی موارد ارتقای شخصیت را بدست آورید و همه نیز به همین ترتیب بازی را انجام دهند. به همین دلیل ما کاری برروی درخت تکنولوژی انجام نداده‌ایم. ما می‌خواستیم افراد مانند این باشند: «من می‌خواهم روی این چیز سرمایه‌گذاری کنم» یا «این روشی است که دوست دارم آن را بازی کنم. من مخفی‌کاری را دوست دارم، بنابراین می‌خواهم این کار را انجام دهم.» و یا «من مخفی‌کاری را دوست ندارم و از روش دیگری بازی را انجام می‌دهم.»

پیش از این، آقای راد فرگوسن تایید کرده بود که Gears 5 بزرگ‌ترین بازی این سری است.

بازی Gears 5 در تاریخ سه‌شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۸ (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‎‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *