- دسته‌بندی نشده

غوغای ماشین‌ها در جاده‌ی قدیمی | نقدها و نمرات بازی WRC 8 FIA World Rally

غوغای ماشین‌ها در جاده‌ی قدیمی | نقدها و نمرات بازی WRC 8 FIA World Rally

جدیدترین ساخته‌ی دو شرکت Kylotonn Racing و Bigben Interactive، یعنی بازی WRC 8 یکی از مورد انتظار ترین بازی‌های ماه جاری است که بر اساس شنیده و اسناد در دسترس، این بازی قرار است که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال جاری منتشر شود. حال با آنکه فقط دو روز به انتشار این بازی مانده است، نقدها و نمرات آن منتشر شده‌اند که در ادامه مروری بر آنها خواهیم داشت.

بازی WRC 8 یکی از جدیدترین عناوین دو شرکت Kylotonn Racing و Bigben Interactive است که قرار است فیزیک و مکانیک آن بر اساس FIA Motorsport طراحی شود و تا به حال اخبار زیادی از آن منتشر شده است و حتی برخی از منابع خبر از انحصاری بودن این بازی بر روی فروشگاه اپیک گیمز می‌دهند. بر اساس اخبار و اطلاعات موثق، این بازی دارای ۱۰۰ عدد پیست مسابقه‌ای است که در ۱۴ کشور مختلف و با آب و هواهای گوناگون قرار دارند و همین می‌تواند بر جذابیت بصری و تا حدودی بر جذابیت فیزیک بازی نیز تأثیر گذار باشد. همچنین بازی WRC 8 شامل خودروهای نسخه‌ی اول این مجموعه می‌شود و همچنین خودروهای R5 Field و Ford Fiesta R2 نیز در آن وجود دارد که در گذشته آن‌ها را در نسخه‌های WRC 2 و WRC Classic مشاهده نمودیم. همچنین استودیوی کایلتون تایید نمود که خودروهای قدیمی مانند: Lancia Delta و Ford Escort Mk2 نیز در این نسخه وجود دارد که در حالت Career Mode و به عنوان چالشی اضافه در دسترس قرار خواهد گرفت. خلاصه می‌توان از آن به عنوان یک موزه‌ی سری WRC یاد کرد و آن را تلفیقی از تمامی نسخه‌های این سری دانست. حال تا اینجا که هیچ حرفی در مورد بدی‌ها و نکات ضعف این بازی نگفتیم و باید ببینیم که آیا نقدها و نمرات نیز همین حس را القا خواهند کرد یا خیر!

PlayStation LifeStyle : 90

بازی WRC 8 یک عنوان مسابقه‌ای است که آرزوی تمامی طرفداران بازی‌های مسابقه‌ای است.

God is a Geek : 85

ایجاد مقداری تغییرات در این نسخه، چیزی نیست که این بازی را به عنوان یکی از بهترین‌های این سری نام‌گذاری می‌کند، بلکه این بازی یکی از بهترین‌های این سبک به شمار می‌رود.

PlayStation Universe : 85

این بازی ترکیبی از تجربه‌ی یک عنوان رانندگی عالی و یک محیط زیبا و متنوع است. وجود ۱۴ کشور در این بازی با آب و هوای متفاوت به این معنا است که WRC 8 لذت یک عنوان زیبا و خوب را به شما ارائه می‌دهد و باید حتماً آن را تجربه نمایید.

PlayStation Country : 80

بازی WRC 8 یک تلاش موفقیت آمیز همراه با یک بخش کریر مود کامل است که پیش از این نسخه، این بخش، کمبودی در آن حس می‌شد. محتوای این نسخه چنان قابل توجه است که می‌تواند چندین ساعت شما را به خود مشغول نماید و در آن غرق شوید. بخش اولیه‌ی بازی که چندین دقیقه‌ی اول بازی را شامل می‌شود، ممکن است که کمی خشک به نظر برسد، اما هنگامی که وارد گیم‌پلی می‌شوید و با فضای عالی و تم آب و هوایی پویای بازی بیشتر آشنا می‌گردید، این حس خشکی از بین می‌رود و این سیستم عالی نظر شما را به صورت کلی جلب می‌کند. این بازی حس و حال این را به شما منتقل می‌کند که چنان به نظر برسد که این سری هر چقدر که قدیمی‌تر می‌شود، بیشتر رو به بهبود می‌رود. مسلماً طرفداران سری مسابقات رالی، با بازی کردن این نسخه حس بسیار خوبی را به دست خواهند آورد.

Game Revolution : 80

بازی WRC 8 بهترین بازی این سری تاکنون است و به دلیل وجود مسابقات ملموس تر در داخل آن، توانسته که فراتر از یک عنوان مسابقه‌ای برود.

Multiplayer.it : 87

بازی WRC 8 به دلیل چندین مورد که در آن اصلاح شده‌اند، توانسته است که مقداری خود را بالاتر از آنچه که بوده بکشد؛ ازجمله‌ی تغییراتی که این نسخه شامل شده است، می‌توان به افزوده شدن یک آب و هوای پویا، و بهبود بخش کریر مود، بهبود رانندگی و فیزیک بازی اشاره نمود.

TheSixthAxis : 70

آنچه که به بخش کریر مود بازی WRC 8 تنوع و بهبود می‌بخشد و آن را برتر می‌گرداند با برخی ناهمواری‌ها در طراحی و ناهماهنگی در ماشین‌ها همراه است. این بازی هنوز هم بهترین عنوان در این سری تا به حال است، اما به یا داشته باشید، تا زمانی که توسعه‌ی اصلی این بازی در محور توسعه‌ی فیزیک و مکانیک ماشین‌ها نباشد، نمی‌توان آن را در لیست برترین‌ها برای همیشه قرار داد.

Everyeye.it : 70

بازی WRC 8 در اصل جزو برترین سری بازی‌ها تا به امروز است، اما برتری این نسخه فقط در چندین تغییر بصری خلاصه می‌شود و به عنوان مثال می‌توان به بهتر شدن بخش کریر مود بازی، استفاده از تم پویای آب و هوایی و مدل رانندگی اصلاح شده‌ی آن اشاره کرد. همچنین این بازی یک اثر ناموفق بین سبک آرکید خالص و ماجراجویی به شمار می‌رود می‌خواهد تجربه‌ی یک بازی مسابقه‌ی همه جانبه را به شما ارائه دهد.

Vandal : 70

بازی WRC 8 یک عنوان شبیه‌سازی شده‌ی خشک است که می‌توان نمونه‌ی آن را در نسخه‌ی قبل از این نسخه نیز مشاهده کرد. ما در این بازی فیزیک صیقلی یافته‌ی محیطی را از دست می‌دهیم، اما هنوز هم این بازی می‌تواند برای دوستداران سری WRC خوشایند و مطبوع طبعشان باشد.

Push Square : 70

شما این بازی را به عنوان یک اثر شبیه‌سازی شده می‌خرید، اما در عمل فقط کمی بهتر از DiRT Rally 2.0 است. این بازی عالی نیست. وضعیت حرکت ماشین چندان قابل پیش‌بینی نیست و برخی اوقات، بازی خود به خود خارج می‌شود. به طور کلی رانندگی این بازی در حد اعتدال قرار دارد و هنگامی که غرش ماشین را بر روی سطح جاده‌ها می‌شنوید، هیجان آن چندین برابر خواهد شد. برای این بازی شرم آور است که دارای یک فیزیک خشک و فاقد چندین مورد اصلی در آن است.

بازی WRC 8 قرار است در تاریخ پنج‌شنبه، ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۸ (مصادف است با ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردد. اگر شما یکی از طرفداران این سری محبوب هستید، می‌توانید ویدئوی ۵ دقیقه‌ای منتشر شده از گیم‌پلی بازی WRC 8 را در این نشانی مشاهده کنید. همچنین می‌توانید آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده از این بازی را در این نشانی دنبال و مطالعه فرمائید. اگر می‌خواهید فهرست اچیومنت‌های این بازی را مشاهده کنید، پیشنهاد می‌شود به این نشانی هم سری بزنید.

نظر شما کاربران همیشگی گیمفا در رابطه با این نمرات چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *