- دسته‌بندی نشده

صحبت‌های جان کارمک در خصوص اضافه کاری‌های زیاد در ساخت بازی‌های ویدئویی

صحبت‌های جان کارمک در خصوص اضافه کاری‌های زیاد در ساخت بازی‌های ویدئویی

آقای جان کارمک (John Carmack)، از افراد شناخته شده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی و موسس استودیوی اید سافتور (id Software)، اخیرا صحبت‌هایی در مخالفت با وجود قانون برای جلوگیری و مقابله با اضافه‌کاری‌های زیاد در توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی انجام داده است و اعتقاد دارد که سازندگان باید اجازه‌ی سخت کار کردن را داشته باشند.

آقای کارمک در مصاحبه‌ی جدیدش که در پادکستی در وب‌سایت VICE انجام گرفته است، اذعان کرد که توسعه‌دهندگان بازی برای ساعات طولانی کار می‌کنند اما در عین حال گفت که فکر نمی‌کند قوانین، جواب و راه‌حل مناسبی برای این موضوع باشند.

وی اظهار داشت:

بحث‌های جدی در مورد این موضوع وجود دارد. برخی از افراد از وجود چنین چیزی در این صنعت نفرت دارند و معتقد هستند که هیچ شخصی نباید به این اندازه کار کند. افراد دیگری وجود دارند که فکر می‌کنند باید قوانینی وجود داشته باشد که از اضافه‌کاری بیش از حد افراد جلوگیری کند. من همیشه مجبور هستم تا مخالف آن صحبت کنم. قدرتی برای نوعی وسواس وجود دارد که قادر است زندگی کاری شما را مختل کند. به جای آن که تعادلی میان زندگی و کار شما وجود داشته باشد، این زندگی کاری شما محسوب می‌شود.

کارمک در ادامه پذیرفت که کارهای مربوط به توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی با عدم وجود امنیت شغلی و ثبات همراه است. با این حال، وی فکر می‌کند که بازی‌هایی مانند Red Dead Redemption 2 نیازمند سخت‌کوشی و اضافه‌کاری‌‌های زیاد هستند.

وی افزود:

این مورد اجازه می‌دهد محصولاتی وجود داشته باشند که در غیر این صورت توسط افرادی که در آن سطح کار می کنند وجود نداشته باشند و به گونه‌ای که در صنایع دیگر مورد حمایت نباشند. بسیاری از عناوین بزرگی که در صنعت بازی‌های ویدئویی تولید می‌شوند تنها در صورتی به این سطح از کیفیت می‌رسند که افراد خود را وارد آن وضعیت (اضافه‌کاری‌های زیاد) کنند.

وی در انتها اظهار داشت:

این امکان وجود دارد که کارمندان برخی از شرکت‌های بزرگ، انتقادات درستی داشته باشند، اما من همچنان فکر می‌کنم که این موضوع بسیار خوب است هنگامی که بخواهند تا این میزان درگیر کار خود شوند. برخی دیگر از افراد هم ممکن است فکر کنند که چنین کاری منطقی است.

نظر شما همراهان گیمفا در این خصوص چیست؟ لطفا نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *