- دسته‌بندی نشده

فیل اسپنسر: در نسل بعد، کیفیت و گرافیک بازی‌های ویدئویی جزء اهداف شرکت ماست

فیل اسپنسر: در نسل بعد، کیفیت و گرافیک بازی‌های ویدئویی جزء اهداف شرکت ماست

به نظر می‌‌‌رسد که فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس، قصد دارد تا در نسل بعد به همان اندازه که قرار است تا برروی گرافیک بازی‌ها سرمایه گذاری کند، به کیفیت اجرایی آن‌ها نیز اهمیت دهد.

وقتی به کنسول‌های نسل بعد فکر می‌کنیم، بیش‌ترین چیزی که به ذهنمان می‌رسد این است که چه تغییراتی قرار است تا در بخش گرافیکی بازی‌ها رخ دهد؛ به طور کلی این مسئله‌ بیان می‌شود که آیا این بخش با پیشرفت قابل توجهی همراه است و بالاخره می‌تواند تا انتظارات طرفداران را برآورده کند و یا تنها با تغییراتی کوچک همراه هستیم. حال به نظر می‌رسد که فیل اسپنسر فقط به زیبایی ظاهری بازی‌های نسل بعد اکس‌باکس توجه ندارد، بلکه قصد دارد تا در کنار گرافیک، به کیفیت اجرایی بازی‌ها نیز اهمیت زیادی دهد. وی عقیده دارد که کیفیت و گرافیک مکمل هم هستند، به گونه‌ای که وقتی شما به تجربه‌ی یک بازی برروی اکس‌باکس می‌پردازید، باید هم از گرافیک و هم از کیفیت اجرایی آن عنوان، لذت زیادی ببرید.

در مصاحبه‌ی جدیدی که از فیل اسپنسر منتشر شده است، وی با اشاره به اینکه اکس‌باکس جدید قصد دارد تا پیشرفت زیادی را در بخش گرافیکی بازی‌ها اعمال نماید، اعلام کرد که این شرکت همچنین قصد دارد تا کیفیت اجرایی بازی‌ها را نیز افزایش دهد؛ به عنوان مثال، اکس‌باکس بعدی تصمیم دارد تا از افت فریم جلوگیری نماید و سیستمی را به‌وجود آورد تا با نرخ فریم پایداری در بازی‌ها همراه باشد. وی در این باب گفت که ما قصد داریم تا کنسولی را ‌به‌وجود آوریم که از لحاظ گرافیکی و عملکرد، حرف اول را بزند و مطمئنا چنین کنسولی از بازی‌های درجه یکی نیز بهره می‌برد.

در نسل حاضر، شرکت سونی (Sony) توانست تا با ارائه‌ی بازی‌های انحصاری بی‌نظیری برروی پلی‌استیشن ۴ مثل Marvel’s Spider-Man و God of War، موفقیت زیادی را کسب کند و رهبری بازار کنسول‌ها را در دست بگیرد. متاسفانه اکس‌باکس در این بخش عملکرد ضعیفی را از خود نشان داد و نتوانست تا از پتانسیل کنسول خود به خوبی بهره ببرد. حال به نظر می‌رسد که اکس‌باکس از اشتباهات گذشته‌ی خود درس گرفته است و قصد دارد تا در نسل بعد، کم‌کاری خود را جبران نموده و از پتانسیل زیادی که در دست دارد، استفاده نماید.

شما برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این باب، می‌توانید تا به پست فیل اسپنسر: اکس‌باکس در حیطه‌ی عناوین انحصاری در نسل هشتم عملکرد خوبی نداشت، مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *