- دسته‌بندی نشده

اپیک گیمز نسبت به خصومت و اعتراض‌های روزافزون کاربران واکنش نشان داد

اپیک گیمز نسبت به خصومت و اعتراض‌های روزافزون کاربران واکنش نشان داد

صنعت بازی‌های ویدئویی این روزها با حواشی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند. یکی از بحث‌های داغ این روزها به فروشگاه جدید شرکت اپیک گیمز برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و سیاست‌های آن‌ها در زمینه‌ی انحصاری کردن عناوین مختلف مربوط می‌شود. البته به نظر می‌رسد این شرایط روز به روز بدتر می‌شود و به همین دلیل، شرکت اپیک گیمز بیانیه‌ای را در رابطه با این موضوع و بحث‌های مطرح شده در فضای مجازی منتشر کرده است.

اگرچه تقریبا تمامی عناوینی که به صورت انحصاری برروی فروشگاه اپیک گیمز منتشر شده‌اند، آغازگر یک بحث تازه و اعتراض‌های بیشتر هواداران بوده‌اند ولی به نظر می‌رسد اعلام خبر انحصاری شدن بازی Ooblets برروی این فروشگاه خشم هواداران را بیش از پیش برانگیخته است. شاید این خبر یک بهانه برای بسیاری از کاربران خشمگین بوده و یا شاید بیانیه‌ی منتشر شده توسط استودیوی سازنده باعث وخیم‌تر شدن اوضاع شده است. استودیوی گلومبرلند (Glumberland) در یک حرکت پیش‌گیرانه بیانیه‌ای را پیرامون موضوع انتشار انحصاری بازی خود برروی فروشگاه اپیک گیمز منتشر کرده بود که به نظر می‌رسد تاثیری معکوس داشته است. به هر حال، دلیل این موضوع هر چیزی که باشد، به نظر می‌رسد خشم هواداران به اوج خود رسیده است. استودیوی گلومبرلند اعلام کرده که از زمان انتشار خبر انحصاری بودن بازی برروی فروشگاه اپیک گیمز، نامه‌ها و پیام‌های توهین‌آمیز و تهدیدآمیز زیادی را دریافت کرده است.

شرکت اپیک گیمز نیز در واکنش به این موضوع یک بیانیه‌ی جدید را منتشر کرده است. در این بیانیه، شرکت اپیک گیمز به موضوع بحث‌ها و حواشی پیش آمده پرداخته و از هواداران خواسته است آرامش خود را حفظ کنند. در این بیانیه آمده است:

ما در شرکت اپیک گیمز بارها نظر خود درباره‌ی صنعت بازی‌های ویدئوی و شرکت‌های فعال در این صنعت را بیان کرده‌ایم و از حق تمامی اعضای جامعه‌ی فعال در این صنعت برای بیان آزادانه‌ی نظر و انتقادهای خود درباره‌ی تمامی مسائل که شامل شرکت اپیک، محصولات و فروشگاه ما هم می‌شود، حمایت می‌کنیم. زمانی که همه نظرات خود را به صورت صادقانه به اشتراک بگذارند، بهترین ایده در نهایت پیروز خواهد شد.

اعلام خبر بازی Ooblets روند رو به رشدی را مشخص کرد که تلاش دارد به صورت برنامه‌ریزی شده و با استفاده از تولید و انتشار عمدی اخبار نادرست مانند تصاویر، ویدئوهای و تحلیل‌های فنی غیرواقعی، بحث سالم عمومی را به بی‌راهه کشیده که با آزار شرکای ما، گسترش نفرت و ارعاب افراد با نظر مخالف همراه بوده است.

شرکت اپیک با بسیاری از توسعه دهندگان و دیگر شرکای خود برای ساخت آن‌چه که به اعتقاد ما یک فضای رقابتی سالم‌‎تر و چند فروشگاهی است، همکاری می‌کند. ما نسبت به این موضوع کاملا متعهد هستیم و کاملا از همکارانمان در مقابله با چالش‌های مختلف حمایت خواهیم کرد. ما از همه‌ی کسانی که برای تبلیغ و گسترش یک بحث سالم پیرامون صنعت بازی‌های رایانه‌ای تلاش کرده و در مقابل انواع سوءاستفاده‌ها مقاومت می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

به نظر می‌رسد اعتراضات شدید کاربران در سراسر جهان نسبت به انحصاری شدن بازی Ooblets به حدی بوده که شرکت اپیک گیمز را وادار به واکنش و انتشار یک بیانیه‌ی مستقیم کرده است. با این حال، حضور یک فروشگاه قدرتمند برروی رایانه‌های شخصی که بتواند با شرکت بزرگی مانند ولو (Valve) و فروشگاه آن‌ها یعنی استیم (Steam) رقابت کند، می‌تواند برای بازی‌بازان به عنوان یک مصرف‌کننده در این بازار مفید باشد. البته این در صورتی است که این رقابت به یک جنگ تمام عیار و تلاش برای آسیب زدن به یکدیگر تبدیل نشود. فارغ از تمامی این مشکلات، بسیار بعید است که ارسال پیام‌های تهدیدآمیز یا توهین‌آمیز به یک توسعه دهنده‌ی کوچک، بتواند به حل مشکلات پیش آمده، کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *