- دسته‌بندی نشده

SDCC 2019 | صحبت‌های هیدئو کوجیما در مورد آینده‌ی بازی‌های ویدئویی

SDCC 2019 | صحبت‌های هیدئو کوجیما در مورد آینده‌ی بازی‌های ویدئویی

در جریان پنلی ویژه‌ در مراسم Comic Con 2019، آقای هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) کارگردان سری بازی‌های مشهور Metal Gear Solid و عنوان Death Stranding، و آقای نیکولاس ویندینگ رفن (Nicolas Winding Refn) کارگردان سینما، در مورد آینده‌ی بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های سینمایی توضیحاتی ارائه دادند.

کوجیما در این مورد اظهار داشت:

در آینده‌ای نزدیک، بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های سینمایی در یک دسته‌بندی مشابه به هم نزدیک خواهند شد. بنابراین من فکر می‌کنم که ما در حال وارد شدن به یک دوره‌ای هستیم که در آن احتمالات بسیاری وجود دارد. این موضوع فقط تعاملی یا غیر تعاملی نخواهد بود، بلکه یک چیز میانجی نیز وجود دارد.

کوجیما به عنوان یک کارگردان بازی‌های ویدئویی با صحنه‌های سینمایی ویژه و طولانی در این بازی‌ها شناخته شده است. وی تا به حال با تعداد زیادی از بازیگران و کارگردانان مشهور هالیوودی همکاری کرده است که از آن‌ها می‌توان گیلرمو دل‌ تورو و آقای Winding Refn کارگردان هالیوودی اشاره کرد. وی همچنین به فیلم تعاملی Bandersnatch اشاره کرد که بر اساس سریال مشهور شبکه‌ی نت فلیکس یعنی Black Mirror ساخته شده است که در این فیلم بیننده با تصمیمات خود می‌تواند برروی نتیجه‌ی انتهایی آن تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد:

من فکر می‌کنم در طول ۵ سال آینده همه چیز تغییر خواهد کرد. فیلم‌ها، موسیقی، بازی‌های ویدئویی نحوه‌ی توزیع آن و چگونگی به اشتراک‌گذاری آن‌ها به عنوان یک هنر تغییر خواهند کرد.

همچنین آقای Refn اشاره داشت که اینترنت معنا و ارزش خلاقیت را در جامعه تغییر داده است.

وی اظهار داشت:

خلاقیت دیگر کنترل نمی‌شود. خلاقیت دیگر توسط گروهی خاص و یا نخبه تعریف نمی‌شود. خلاقیت شما هستید. شما می‌توانید چیزهای زیادی خلق کنید، چرا که همه‌ی ما انسان هستیم و آنچه که اینترنت به ما اجازه داده، این است که نه تنها می‌توانید خلق کنید، بلکه در واقع می‌توان آن را به اشتراک نیز بگذارید. یک دوره‌ی کامل از فرصت‌ها وجود دارد که من فکر می‌کنم هیچ‌کس آن را تصور نمی‌کرد.

در ادامه، کوجیما در مورد هوش مصنوعی در ۱۰ سال آینده صحبت کرد و به شوخی به حضار گفت:

هوش مصنوعی در آینده به طور خودکار بازسازی‌ها و دنباله‌‌ها را خواهد ساخت! بنابراین، چه کسی در این دوره‌ی هوش مصنوعی برنده خواهد شد؟ نیکولاس همیشه می‌گوید ما برنده خواهیم شد.

آخرین ساخته‌ی آقای هیدئو کوجیما، یعنی بازی Death Stranding قرار است در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه سال جاری (۸ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *