- دسته‌بندی نشده

گزارش NPD از فروش کنسول‌های بازی در ماه ژوئن ۲۰۱۹ | رشد بی وقفه‌ی نینتندو

گزارش NPD از فروش کنسول‌های بازی در ماه ژوئن ۲۰۱۹ | رشد بی وقفه‌ی نینتندو

به رسم همیشگی، گروه‌ آماری NPD به تازگی آمار مربوط به فروش کنسول‌های بازی کشور آمریکا را در ماه ژوئن ۲۰۱۹ منتشر کرده است. علی رغم فروش پائین سخت افزار در این ماه که افت فروش محصولات سونی و مایکروسافت را نشان می‌دهد، نینتندو و کنسول ترکیبی‌اش هنوز هم پیشتاز هستند و نمی‌خواهند به این زودی متوقف شوند.

به گزارش NPD و آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، نینتندو سوییچ از نظر فروش دلار و تعداد دستگاه‌های به فروش رفته، پرفروش‌ترین کنسول بازی آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. با توجه به نتایج بدست آمده، نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ در آمریکاست.

با توجه به قدیمی‌تر شدن پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان، منطقی است که خریداران بیشتری به سمت کنسول ترکیبی نینتندو جذب شوند. همان‌طور که می‌دانید، مایکروسافت هم‌اکنون در حال آماده سازی پروژه‌ی اسکارلت برای انتشار در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی است. از طرف دیگر، شرکت سونی نیز ظاهراً برای عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در اواخر سال ۲۰۲۰ برنامه دارد. تا زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد، به نظر می‌رسد که نینتندو می‌تواند به راحتی به حکمرانی خود در آمریکا ادامه دهد. آقای مت پیسکاتلا نیز در نهایت اعلام کرد که «نینتندو سوییچ تنها پلتفرمی است که رشد سالیانه دارد.»

در ادامه باید اعلام کنیم که فروش بخش سخت افزار در ماه ژوئن ۲۰۱۹ معادل ۲۳۵ میلیون دلار بود که کاهش ۳۳ درصدی فروش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد (فروش سخت افزار در ژوئن ۲۰۱۸ معادل ۳۵۰ میلیون دلار بود). همچنین ۳۳۸ میلیون دلار (کاهش ۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته) از بخش فروش لوازم جانبی کسب شد و فروش نرم افزار کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی نیز به ۳۸۶ میلیون دلار (کاهش یک درصدی در مقایسه با سال قبل) رسید. در مجموع، برخلاف فروش ۱/۱ میلیارد دلاری ماه ژوئن ۲۰۱۸، فروش این ماه با ۱۳ درصد کاهش، معادل ۹۵۹ میلیون دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *