- دسته‌بندی نشده

کاهش بینندگان توییچ و بازی Fortnite در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی

کاهش بینندگان توییچ و بازی Fortnite در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده است، حال می‌دانیم که میزان تماشای بازی Fortnite در سه ماه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی از طریق سرویس توییچ کاهش یافته است.

بلاشک سرویس توییچ پرطرفدارترین و مطرح‌ترین سرویس استریم زنده‌ی بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود و هرکس که می‌خواهد ویدئوهای زنده‌ای را از بازی موردعلاقه‌ی خود تماشا کند، احتمالا در وهله‌ی نخست به این سرویس مراجعه می‌کند. یکی از بازی‌های بسیار محبوب این سرویس در سال گذشته Fortnite بوده است؛ ساخته‌ی بتل رویال شرکت اپیک گیمز (Epic Games) توانسته به عنوان یکی از پرطرفدارترین بازی‌های صنعت بازی‌های ویدئویی ظاهر شده و توجه بسیاری را چه در توییچ و چه در دیگر بخش‌ها به خود جلب کند. با این وجود، تعداد بینندگان این سرویس و بازی Fortnite با کاهش نسبی مواجه بوده است.

طبق گزارش جدیدی که وب‌سایت Streamlabs منتشر کرده است، بینندگان سرویس توییچ در سه‌ ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی با دو درصد کاهش نسبت به سه ماهه‌ی پیشین مواجه بوده و بازی‌ها حدودا ۵۵ ساعت کمتر تماشا شده‌اند. علاوه بر این، نسبت به سه ماهه‌ی پیشین شاهد کاهش ۱۰ درصدی ساعت استریم بازی‌ها بوده‌ایم. در ادامه می‌توانید آمار و ارقام دیگری را در این رابطه مشاهده کنید.

  • تعداد بینندگان همزمان با ۳ درصد کاهش به ۱٫۲۴ میلیون رسیده است.
  • ذر این سه ماه تعداد ۴٫۸ میلیون شبکه توییچ به استریم بازی مشغول بوده‌اند و با کاهش یک میلیونی مواجه بوده‌اند.
  • میانگین بینندگان هر شبکه با افزایش ۹٫۴ درصدی همراه بوده و به صورت میانگین هر شبکه ۲۸٫۶ بیننده افزایش داشته است.

با وجود این اعداد هنوز هم Fortnite بیشترین بازی تماشا شده در این سه ماه بوده و حدودا ۲۹۴٫۲ میلیون ساعت دیده شده است. این عدد در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ به ۳۰۴٫۶ رسیده بود. این چهارمین سه ماهه‌ی متوالی است که این عنوان با کاهش تعداد بینندگان همراه بوده است. برای اولین بار از سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت اپیک گیمز بیشترین تعداد ساعت دیده شده را در اختیار نداشته و این عنوان به استودیوی رایوت گیمز (Riot Games) رسیده است.

عنوان Fortnite هم‌اکنون برای کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، پلتفرم رایانه‌های شخصی و تلفن‌های هوشمند در دسترس است.

با وجود چنین کاهشی، به نظر نمی‌رسد که به سرویس توییچ و بازی Fortnite آسیبی رسیده باشد. نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در رابطه با دلیل این کاهش‌ در آمارها چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *