- دسته‌بندی نشده

پتنت جدید پلی‌استیشن وی آر خبر از یک هدست بی‌سیم و با قابلیت رندرینگ گرافیکی را می‌دهد

پتنت جدید پلی‌استیشن وی آر خبر از یک هدست بی‌سیم و با قابلیت رندرینگ گرافیکی را می‌دهد

زمانی که حرف از نسل بعدی سخت‌افزارها به میان می‌آید در اکثر مواقع بحث کاملا به سمت کنسول‌های بعدی دو شرکت بزرگ یعنی سونی و مایکروسافت کشیده می‌شود؛ مخصوصاً زمانی که بحث بر سر هدست واقعیت مجازی باشد.

اخیراً شرکت سونی، پتنتی برای یک هدست واقعیت مجازی به ثبت رسانده است که می‌تواند چشم‌انداز بهتری، از چیزی که در آینده با آن برخورد خواهیم داشت به ما بدهد. بر اساس چیزی که در پتنت ثبت شده است، این شرکت به دنبال حذف کردن کابل از هدست‌های خود و بی‌سیم کردن آنها است؛ علاوه بر این سونی در تلاش است تا مشکلاتی مانند سرعت و سنسور ژیروسکوب را برطرف کرده تا بتوان با بررسی حرکت سر افراد، نقطه‌ای که می‌خواهد به آن نگاه کنند را متوجه شوند. در این پتنت همچنین از وجود یک فن‌آوری جدید رندرینگ گرافیکی خبر داده شده که میتواند با تشخیص مکانی که فرد به آن نگاه می‌کند، در لحظه با کاهش کیفیت بقیه نقاط، کیفیت آن نقطه را بالا برده و به همین شکل زمان بارگیری گرافیکی را به نصف برساند.

سونی قبلا در گزارش‌هایی اعلام کرده بود که قصد دارد تا در نسل بعدی، هدست‌های مختلفی را عرضه کند؛ پس این هدست می‌تواند تنها یک مدل از چندین مدل هدست یاد شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *