- دسته‌بندی نشده

مایک پاندسمیت جزییاتی را درباره‌ی ساخت Cyberpunk 2077 به اشتراک گذاشت

مایک پاندسمیت جزییاتی را درباره‌ی ساخت Cyberpunk 2077 به اشتراک گذاشت

بازی Cyberpunk 2077 قرار است در زمان عرضه، مغز طرفداران را منفجر کرده و حسابی آن‌ها را غافل‌گیر کند.

همان‌ طور که اطلاع دارید بازی Cyberpunk 2077 قرار است در دنیای بازی Cyberpunk 2020 جریان داشته و مایک پاندسمیت (Mike Pondsmith)، خالق بازی Cyberpunk 2020، آن را از قبل تایید کرده است. اما بازی Cyberpunk 2077 تا چه اندازه قرار است به منبع الهام خود نزدیک باشد؟ به نظر می‌رسد برای روشن شدن این موضوع بایستی تا انتشار بازی در سال آینده صبر کنیم.

مایک پاندسمیت در یک مصاحبه‌ی طولانی با وب‌سایت خبری VGC در رابطه با موضوعات گسترده‌ای مانند: حس اشتباه بودن زمان انتشار مقرر برای بازی Cyberpunk 2077 به دلیل نزدیک بودن به زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل آینده، حدس همسرش در رابطه با امکان وجود داشتن کیانو ریوز (Keanu Reeves) در بازی و وفادار بودن استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) به منبع الهام بازی، توضیحاتی را به اشتراک گذاشت. وی عقیده دارد که بازی Cyberpunk 2077 به طور مناسبی به بازی Cyberpunk 2020 وفادار بوده و توسعه‌دهندگان بازی Cyberpunk 2077 در واقع طرفداران سرسخت بازی Cyberpunk 2020 هستند؛ آن‌ها بسیاری از ویژگی‌هایی که Cyberpunk 2020 را خاص و ویژه ساخته است را برای توسعه‌ی بازی Cyberpunk 2077 جذب کردند. حتی وی این موضوع را فاش کرد که وضعیت مجوز (license) ساخت بازی Cyberpunk 2077 برای سال‌های متمادی نامشخص بود. آن‌ها به توانایی تیم توسعه‌دهنده اعتماد کامل داشته و مطمئن بودند که سرانجام آن‌ها مجوز توسعه‌ی بازی را تصاحب خواهند کرد.

مایکل پاندسمیت توضیح داد:

بسیاری از مردم با بازی‌های رایانه‌ای بزرگ شده‌اند و بسیاری از توسعه‌دهندگان در دوران کودکی به تماشای مجموعه‌ی Star Wars پرداخته‌اند. حال آن‌ها فرصت ساخت بازی Star Wars را پیدا کرده‌اند، در نتیجه تلاش می‌کنند تا آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. استودیدی سی‌دی پراجکت رد از همان ابتدا طرفدار بازی Cyberpunk 2020 و علاقه‌مند به ساخت بازی Cyberpunk 2077 بوده و به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم که مسئولیت ساخت بازی را به آن‌ها بسپاریم.

همچنین در مورد وضعیت نامشخص بازی توضیح داد:

وضعیت مجوز بازی Cyberpunk 2077 برای سال‌های متمادی نامشخص بود و هر استودیویی می‌توانست اختیار مجوز آن را به دست آورد. اما استودیوی سی دی پراجکت رد به من ثابت کرد تا بازی Cyberpunk 2077 را در دستان پرتوان آن‌ها قرار دهم. آن‌ها بسیار به بازی Cyberpunk 2077 علاقه نشان می‌دادند و چیزی که برای ما اهیت داشت برای آن‌ها نیز با اهمیت بود.

در ادامه نیز در مورد غیر معمول بودن بازی برای دیگر توسعه‌دهندگان صحبت کرد و توضیح داد:

ما در حال توسعه‌ی یک بازی منحصر بفرد در ژانر سایبرپانک هستیم؛ دنیای بازی کثیف و خشن بوده ولی شما هنوز می‌توانید در آن یک قهرمان باشید. این موضوع بسیار برای این ژانر و تمام توسعه‌دهندگانی که فیلم Blade Runner و دیگر سرگرمی‌های با کیفیت در ژانر سایبرپانک را تجربه کرده‌اند، غیر معمول است. بسیاری از آن‌ها نمی‌توانستند عجیب، پر مخاطره و لذت‌بخش بودن ساخت این بازی درک کنند. توضیح آن بسیار سخت است زیرا این بازی مانند فردی در دهه‌ی هشتاد بوده که با یک نگرش و اسلحه، تمایل دارد دنیا را تغییر دهد.

این ستایشی قابل احترام از فردی است که همه چیز از او شروع شد. بازی Cyberpunk 2077 قرار است سال آینده و در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۲۰ میلادی برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *