- دسته‌بندی نشده

شایعه: بازی DOOM 64 برای پلتفرم‌های حال حاضر عرضه خواهد شد

شایعه: بازی DOOM 64 برای پلتفرم‌های حال حاضر عرضه خواهد شد

به نظر می‌سد که شاهد احیای یکی از نسخه‌های از یاد رفته‌ی سری Doom هستیم. البته هنوز تمامی صحبت‌های این حیطه در حد شایعه هستند و باید تا اعلام رسمی شرکت سازنده، صبر کنیم.

اکنون، دوران طلایی برای سری Doom محسوب می‌شود. سه شماره‌ی ابتدایی این سری محبوب، برای کنسول‌های نسل هشتم عرضه شد و خبر این مورد نیز که به قلم نیما شعبانی است را می‌توانید در این نشانی مطالعه کنید. اگر هنوز از سیل عناوین نوستالژی این سری خسته نشده‌اید، پس احتمالا از شنیدن شایعه‌ی بازسازی بازی Doom 64 بسیار خوشحال خواهید شد. این بازی در ابتدا برای کنسول نینتندو ۶۴ منتشر شد. این نسخه یک ادامه‌ی مستقیم و کامل بر نسخه‌ی دوم سری محبوب Doom محسوب می‌شد که البته به موفقیت زیادی نیز دست پیدا کرد.

اگر با این نسخه آشنایی چندانی ندارید، باید به خدمت شما عرض کنم که بسیاری از المان‌هایی که امروزه شما در عناوین سبک شوتر اول‌شخص مشاهده می‌کنید، برای اولین بار در همین نسخه پا به دنیای بازی‌های ویدئویی گذاشتند. برخلاف دیگر نسخه‌های قدیمی سری Doom که تا به حال برای کنسول‌های مختلف بازسازی شده یا دوباره منتشر شده‌اند، Doom 64 هیچ‌گاه کنسول اصلی خود یعنی نینتندو ۶۴ را ترک نکرد. ولی به نظر می‌رسد که شاید در آینده شاهد تغییر این وضعیت باشیم.

به تازگی تصویری در وب‌سایت رسمی سایت PEGI منتشر شده است که این بازی را برای رایانه‌های شخصی، رده بندی کرده و بیان می‌کند که بازی مذکور برای افراد بالای ۱۶ سال مناسب است. این تصویر احتمالا به اشتباه در کنار دیگر عناوین این سری که امروز برای کنسول‌های نسل هشتم منتشر شدند، برروی وب‌سایت قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که بازی Doom 64 برای چه پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود ولی با توجه به رده‌بندی صورت گرفته، انتظار داریم که رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتم مقصد این بازی خاطره‌انگیز باشند. در قسمت زیر می‌توانید تصویر مربوط به این رده‌بندی سنی را مشاهده کنید.

دوباره قابل ذکر است که این مورد تنها در حد یک شایعه بوده و هیچ اطلاع رسمی مبنی بر ساخت این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم یا پلتفرم رایانه‌های شخصی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *