- دسته‌بندی نشده

درآمد گوشی‌های هوشمند در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹، به ۳۰ میلیارد دلار رسید

درآمد گوشی‌های هوشمند در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹، به ۳۰ میلیارد دلار رسید

در زمان آغاز گرایش برخی از شرکت‌های بازی‌سازی بزرگ به توسعه و انتشار عناوین خود برروی گوشی‌های هوشمند، بسیاری از بازی‌بازان قدیمی‌ نگران آسیب دیدن صنعت بازی‌های ویدئوی و جایگزین شدن پلتفرم‌های سنتی با گوشی‌های هوشمند بودند. با این حال، آمار منتشر شده از درآمد کنسول‌ها نشان داد که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. البته گوشی‌های هوشمند نیز در جایگاه خود بسیار موفق عمل کرده‌ و توانسته‌اند سود قابل توجهی را نصیب توسعه دهندگان کنند.

گروه تحلیلی Sensor Tower امروز آمار و گزارش جدیدی از یافته‌های خود در زمینه‌ی سود حاصل از پلتفرم گوشی‌های هوشمند را منتشر کرده است. با گذشت ۶ ماه از سال جاری میلادی، گوشی‌های هوشمند ثابت کرده‌اند که می‌توانند یک پلتفرم قابل اطمینان برای توسعه دهندگان و ناشران باشند. با توجه به گزارش منتشر شده، گوشی‌های هوشمند توانسته‌اند درآمدی ۲۹٫۶ میلیارد دلاری را نصیب سازندگان کنند. هر دو سیستم عامل اندروید و IOS نسبت به سال گذشته رشد داشته‌اند ولی سیستم عامل شرکت گوگل در این زمینه نسبت به رقیب خود عملکرد بهتری نشان داده است. درآمد حاصل از بازی‌های ویدئویی برروی سیستم عامل IOS با رشد ۷٫۸ درصدی، از ۱۶٫۳ به ۱۷٫۶ میلیارد دلار رسیده است. در مقابل، سیستم عامل اندروید با رشد ۱۶٫۸ درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، درآمدی معادل ۱۲ میلیارد دلار را به همراه داشته است.

درست است که گوشی‌های هوشمند به پلتفرم مقصد و اصلی اصلی توسعه دهندگان تبدیل نشدند ولی شکی در این موضوع وجود ندارد که این پلتفرم همچنان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای حال حاضر صنعت بازی‌های ویدئویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *