- دسته‌بندی نشده

اپیک گیمز: Tetris Effect برای اجرا به صورت واقعیت مجازی به SteamVR نیاز دارد

اپیک گیمز: Tetris Effect برای اجرا به صورت واقعیت مجازی به SteamVR نیاز دارد

بازی Tetris Effect در اوایل این هفته در دسترس پلتفرم رایانه‌ی شخصی و به صورت انحصاری برروی فروشگاه اپیک‌ (Epic Store) قرار گرفت. از ویژگی‌های اصلی این اثر، می‌توان به انجام بازی به دو صورت معمولی و همچنین برپایه‌ی واقعیت مجازی اشاره کرد. حال به نظر می‌رسد که عده‌ای از کاربران که علاقه‌مند هستند تا این اثر را برروی واقعیت مجازی تجربه کنند، به مشکل مهمی بر خورده‌اند.

براساس توضیحات اپیک گیمز، کاربران برای اجرای این بازی به صورت واقعیت مجازی، نیاز به زیرساخت‌هایی دارند که فعلا پلتفرم SteamVR به آن‌ها مجهز است اما در صورتی که کاربران نیاز به اجرای این اثر برروی دستگاه اکلوس‌ریفت داشته باشند، اجبارا به برنامه‌ی استیم نیاز پیدا نمی‌کنند. در واقع صاحبان این دستگاه می‌توانند با دریافت بسته‌ی توسعه دهنده‌ی اکلوس‌ریفت که خود شامل زیرساخت‌های SteamVR می‌شود، به تجربه‌ی Tetris Effect به صورت واقعیت مجازی بپردازند.

البته اپیک گیمز هیچ راه‌حلی را برای اجرای این اثر برروی دستگاه واقعیت‌ مجازی HTC Vive ارائه نداد. در واقع این دستگاه با همکاری شرکت ولو (Valve) و اچ‌تی‌سی (HTC) توسعه یافته است و زیرساخت‌ها و برنامه‌های مورد نیاز این دستگاه نیز تنها در SteamVR و برنامه‌ی استیم وجود دارد و با این وضعیت، فعلا کاربران این دستگاه حداقل به صورت رسمی نمی‌توانند به تجربه‌ی Tetris Effect بپردازند.

البته شرکت اپیک گیمز اعلام کرده است که در حال کار برروی زیرساخت‌های اختصاصی خودش است و به زودی در آینده، پشتیبانی مستقیم این پلتفرم از دستگاه‌های واقعیت مجازی را مشاهده خواهیم کرد.

با این‌حال کاربران فروشگاه استیم و دستگاه HTC Vive نباید نگران باشند. درست است که هیچ صحبتی در رابطه با عرضه‌ی Tetris Effect برروی استیم صورت نگرفته است، اما با توجه به عدم وجود زیرساخت‌های واقعیت مجازی در اجرا کننده‌ی اپیک گیمز (Epic Games Launcher) و همچنین با فشاری که این اواخر برروی اپیک گیمز نسبت به کنسل کردن عرضه‌ی انحصاری بازی‌ها برروی فروشگاه اپیک استور آن‌ هم به مدت یک سال، صورت گرفته است، به نظر می‌رسد که Tetris Effect نیز طی مدت زمان کوتاهی وارد فروشگاه استیم شود.

از مزایای بازی Tetris Effect این است که شما نیازی ندارید تا اجبارا برای تجربه‌ی آن به یک عینک واقعیت مجازی دسترسی داشته باشید و می‌توانید این اثر را به صورت معمولی و به مانند تتریس‌های کلاسیک نیز تجربه کنید اما این‌بار با یک گرافیک رترو (Retro).

عنوان Tetris Effect در حال حاضر در دسترس پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *