- دسته‌بندی نشده

انتقام نینتندو | جدول فروش هفتگی بریتانیا

انتقام نینتندو | جدول فروش هفتگی بریتانیا

با ورود دو بازی جدید به جدول فروش هفتگی بریتانیا، بالاخره شاهد ایجاد تغییراتی در آن هستیم. در این هفته، رتبه‌های اول و دوم به عناوین تازه‌ وارد اختصاص دارد و Fire Emblem: Three Houses در رقابتی تنگاتنگ، موفق به کسب مقام پادشاهی بریتانیا شده است.

پیش از این که به توضیح و بررسی جدول فروش هفتگی بریتانیا بپردازیم، لازم است که ذکر کنیم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌گیرند، تنها به فروش فیزیکی بازی‌ها مربوط است و فروش دیجیتالی آن‌ها در این میان لحاظ نشده است.

بازی Fire Emblem: Three Houses این هفته به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شد. قابل ذکر است که این بازی توانست رکورد بیشترین فروش در زمان عرضه در تاریخ این سری را بشکند. همچنین بسیار نکته‌ی جالبی است که مشاهده می‌کنیم Fire Emblem: Three Houses توانسته به راحتی بازی نوستالژی و محبوب Crash Team Racing Nitro-Fueled را کنار بزند و رتبه‌ی اول را کسب کند. با احتساب این بازی، نینتندو به کلی جدول فروش هفتگی بریتانیا را به خود اختصاص داده و مجال عرض اندام به شرکت‌هایی همچون سونی و مایکروسافت نداده است.

در رتبه‌ی دوم جدول این هفته، Wolfenstein: Youngblood قرار دارد که اولین هفته‌ی فروش خود را تجربه می‌کند و به خوبی توانسته است تا عناوینی قدرتمند را کنار زده و این جایگاه را کسب کند. این نسخه برخلاف نسخه‌های قبلی، روندی کوآپ و دونفره را دنبال می‌کند. همچنان شاهد اکشن دیوانه‌وار و هیجانی این سری در قالبی جدید هستیم. با توجه به همکاری استودیوی سازنده‌ی بازی Dishonored با تیم سازنده، شاهد علائم و نکته‌های آشنای زیادی در این بازی هستیم. شما می‌توانید نقدها و نمرات این بازی را در این نشانی، نقد و بررسی کامل آن تحت عنوان دوقلوهای نازی‌کش | نقد و بررسی Wolfenstein: Youngblood و البته هایلایت مربوط به این بازی را در اینجا مشاهده کنید.

با ورود دو بازی جدید به بازار فروش، شاهد آن هستیم که بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled دو رتبه به عقب پرتاب شده و اکنون جایگاه سوم را در اختیار دارد. این بازی برای هفته‌ها توانسته بود تا رتبه‌ی اول را برای خود حفظ کند ولی اکنون با ورود دوباره‌ی نینتندو، تخت پادشاهی را تسلیم این شرکت کرده است. قابل ذکر است که Crash Team Racing Nitro-Fueled خود بر سلطنت یکی دیگر از بازی‌های نینتندو پایان داده بود و در اصل، نینتندو برای انتقام بازگشته است.

بازی FIFA 19 نیز با یک پله پسرفت نسبت به هفته‌ی گذشته، اکنون در جایگاه پنجم قرار دارد. این بازی که اکنون رقابت تنگاتنگی با رقیب خود یعنی سری PES دارد، به تازگی سری PES توانسته تا امتیاز تیم و باشگاه یوونتوس را برای خود خریداری کند و این موضوع می‌تواند در آینده برای FIFA و البته موفقیت آن مشکل‌ساز شود. باید منتظر ماند و مشاهده کرد که نتیجه‌ی این رقابت در بیستمین نسل این عناوین چه می‌شود.

بازی Grand Theft Auto V هنوز هم در لیست ۱۰ برتر حضور دارد و با پیشرفتی هفت رتبه‌ای این هفته جایگاه هفتم را کسب کرده که اکنون دیگر جای تعجب ندارد. باید به حضور این بازی در لیست ۱۰ بازی ابتدایی جدول هفتگی بریتانیا عادت کنیم. بازی F1 2019 هفته‌ی پیش رتبه‌ی هشتم را داشت و این هفته با یک پله پسرفت، جایگاه نهم را بدست اورده است. در نهایت نیز بازی Red Dead Redemption 2 وجود دارد که اکنون بر لب مرز لیست ده برتر حضور دارد. با این حساب، دو بازی راک‌استار در لیست ده برتر حضور دارند و هر دو نیز با فروش خوبی روبرو شده‌اند.

به سراغ بازی‌های انحصاری برویم که همانند گذشته، تنها به شرکت نینتندو محدود می‌شوند. رتبه‌ی ابتدایی مختص به بازی Fire Emblem: Three Houses است که پیش از این در رابطه با آن توضیح دادیم.

بازی Super Mario Maker 2 در هفته‌ی گذشته رتبه‌ی سوم را در اختیار داشت، ولی این هفته به طور اعجاب‌انگیزی تنها یک رتبه به عقب رفته و جایگاه چهارم را کسب کرده است. این بازی به عنوان دومین نماینده‌ی شرکت نینتندو در جدول حضور دارد و مهر تاییدی بر پیروزی، قدرت و محبوبیت این شرکت است.

بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order که هفته‌ی پیش رتبه‌ی دوم را در اختیار داشت، این هفته با پسرفتی نسبتا زیاد روبرو شد و به جایگاه ششم سقوط کرد.

چنین شرایطی ولی با شدت کم‌تر برای بازی Mario Kart 8: Deluxe نیز پیش آمد. این بازی نیز با دو پله پسرفت، از جایگاه ششم در هفته‌ی گذشته به رتبه‌ی هشتم در این هفته رسیده است.

ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Fire Emblem: Three Houses ۱
Wolfenstein: Youngblood ۲
Crash Team Racing Nitro-Fueled ۳ ۱
Super Mario Maker 2 ۴ ۳
FIFA 19 ۵ ۴
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order ۶ ۲
Grand Theft Auto V ۷ ۱۴
Mario Kart 8: Deluxe ۸ ۶
F1 2019 ۹ ۸
Red Dead Redemption 2 ۱۰ ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *