- دسته‌بندی نشده

آمار دانلود بازی‌های موبایل در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۹ از ۱۱ میلیارد عبور کرد

آمار دانلود بازی‌های موبایل در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۹ از ۱۱ میلیارد عبور کرد

اگر پیش از این نسبت به تلاش توسعه دهندگان و ناشرین برای ورود به دنیای گوشی‌های هوشمند معترض بودید و همیشه این سوال برای شما وجود داشته است که هدف از این کار چیست؛ باید بدانید که این پلتفرم به یک بازار بسیار بزرگ تبدیل شده است. براساس گزارش منتشر شده توسط گروه App Annie درباره‌ی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی، بیش از ۱۱ میلیارد بازی در بین ماه‌های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۹، برروی گوشی‌های هوشمند دانلود شده‌اند. در این بین، گوگل پلی (Google Play) به عنوان محبوب‌ترین پلتفرم معرفی شده است.

با توجه به این آمار، بازی‌ها ۳۵ درصد از نرم‌افزارهای دانلود شده برروی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه‌ی دوم سال را به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر این، ۷۵ درصد از پرداخت‌های انجام شده برروی دو فروشگاه گوگل پلی و اپل استور (Apple Store) به بازی‌ها مربوط می‌شود. سه کشوری که بیشترین تعداد دانلود بازی‌ها برروی فروشگاه گوگل پلی را به نام خود ثبت کرده‌اند، هند، برزیل و آمریکا بودند که در این میان آرکید، اکشن و Casual سه گروه برتر بازی‌های دانلود شده هستند.

در مورد فروشگاه اپل استور، آمار کمی متفاوت است. سه کشور آمریکا، چین و ژاپن بیشترین تعداد دانلود بازی‌ها و گروه‌های آرکید، اکشن و معمایی سه گروه برتر بودند. در زمینه‌ی میزان پرداخت، سه بازی Fate/Grand Order در صدر و دو بازی Honour of Kings و Candy Crush Saga در جایگاه بعدی قرار داشتند. البته از نظر میانگین تعداد کاربران فعال در هر ماه، بازی PUBG Mobile در صدر لیست قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *