- دسته‌بندی نشده

YouTube Gaming بازنشست می‌شود

YouTube Gaming بازنشست می‌شود

براساس گزارشات جدید، سرویس استریم YouTube Gaming شرکت گوگل (Google)، به زودی غیرفعال می‌گردد.

سرویس YouTube Gaming در سال ۲۰۱۵ و با هدف آسان شدن پروسه‌ی استریم گیم‌پلی بازی‌های ویدئویی برای کاربران جدید، عرضه گشت. این سرویس که به عنوان رقیب اصلی Twitch شرکت آمازون (Amazon) به حساب می‌آمد، به لطف پایه‌ی قدرتمند خود یعنی YouTube، پیچیدگی پروسه‌ی استریم را بسیار کمتر از پیش می‌کرد.

حال شرکت گوگل پس از گذشت کمتر از ۴ سال از عمر این سرویس، به صورت بسیار ناگهانی اعلام کرد که قصد دارد تا سرویس مورد نظر را در تاریخ ۹ خرداد ۹۸ (۳۰ می ۲۰۱۹) برای همیشه غیرفعال کرده و به زودی سرویس جدیدی را جایگزین YouTube Gaming کند.

بر اساس مصاحبه‌ای که حدود ۶ ماه پیش از رایان وایت (Ryan Wyatt)، مدیر بخش گیمینگ گوگل، به عمل آمد، می‌توان تصور کرد که گوگل از قبل نیز قصد غیرفعال سازی این سرویس را داشته است:

از مشکلاتی اصلی ما، می‌توان به عدم وجود یک سرویس بر پایه‌ی وب‌سایت اشاره کرد. اگر شما برنامه‌ی YouTube و YouTube Gaming را برروی سیستم عامل گوشی خود در اختیار نمی‌داشتید، امکان استریم و حتی ساخت و ارائه‌ی ویدئو‌های گیمینگ خود برروی این سرویس میسر نمی‌گشت. متاسفانه بسیاری از کاربران ما، افرادی هستند که از برنامه‌ی YouTube به صورت روزانه استفاده می‌کنند و ما در این هدف که بتوانیم کاربران را از خارج از سرویس YouTube به خود جذب کنیم، شکست خوردیم.

ماه قبل، شرکت گوگل برنامه‌ی YouTube Gaming را از روی فروشگاه گوگل‌پلی و اپل اپ‌استور حذف کرد. به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد تا با غیرفعال سازی YouTube Gaming از بار ترافیکی سرویس YouTube خود بکاهد و قابلیت استریم گیم‌پلی بازی‌ها را به سرویس استریم بازی اختصاصی خود، یعنی استدیا (Stadia) منتقل کند.

گوگل به کاربران پیشنهاد داده است که برای عدم حذف و از دسترس خارج شدن محتویات ارائه شده‌ی خود برروی سرویس مورد نظر، ویدئو‌‌های خود را با سرویس YouTube ادغام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *