- دسته‌بندی نشده

قدرت کارت‌های گرافیک‌ NVIDIA RTX | تریلر مقایسه‌ای نسخه‌ی جدید و قدیمی بازی Quake II

قدرت کارت‌های گرافیک‌ NVIDIA RTX | تریلر مقایسه‌ای نسخه‌ی جدید و قدیمی بازی Quake II

شرکت انویدیا طی یک بروزرسانی جدید که در ماه جاری عرضه خواهد شد، عنوان کلاسیک Quake II را به لیست بازی‌هایی که از فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing) پشتیبانی می‌کنند اضافه می‌کند. جدید‌ترین نسل کارت‌های گرافیک‌ انویدیا که تحت عنوان RTX در بازار عرضه شده‌اند، قدرت فناوری رهگیری پرتوی لحظه‌ای را به رخ می‌کشند.

عنوان کلاسیک و قدیمی Quake II که در سال ۱۹۹۷ میلادی و در سبک شوتر اول شخص منتشر شد، توسط شرکت انویدیا از بروزرسانی جدید برخوردار می‌شود که فناوری کارت‌های گرافیک جدید NVIDIA RTX، یعنی رهگیری پرتوی لحظه‌ای در آن به نمایش گذاشته می‌شود. در صورتی که شما یکی از این کارت‌های گرافیک‌ RTX داشته باشید، می‌توانید سه مرحله‌ی اول این بازی را به صورت رایگان تجربه کنید و اگر در گذشته بازی را به طور کامل خریدای کرده باشید، می‌توانید این بروزرسان را به صورت رایگان دریافت کرده و تمام مراحل این بازی را با تغییرات خیره‌کننده‌ی جدید تجربه کنید. انویدیا علاوه بر این بروزرسان، کد اصلی آن را نیز در اختیار عام قرار می‌دهد تا برخی از بازی‌بازان مشتاق‌تر و آشنا با کدنویسی این بروزرسانی را برای حالت‌های مختلف بازی تعمیم دهند. در همین راستا انویدیا ویدئوی مقایسه‌ای برای نمایش تغییرات نسخه‌ی قدیمی و جدید بازی مهیا کرده است که در بخش زیر می‌توانید به تماشای آن بنشینید.

دریافت ویدیو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰P

همانطور که مشاهده می‌شود تفاوت چشم‌گیری در این دو نسخه می‌بینیم که بیانگر توانایی و قدرت فناوری رهگیری پرتو در این نسل از کارت‌های گرافیک است. متاسفانه برای لذت بردن از این ویژگی در بازی‌های نسل هفتم و هشتم نیار به سخت‌افزاری قوی برای رایانه‌های شخصی خود دارید ولی اعمال بروزرسانی‌هایی شبیه به این مورد برای بازی‌های نسبتا قدیدی، باعث می‌شود تا افراد بیشتری که حتی سخت‌افزاری قوی برای بازی ندارند نیز بتوانند با این ویژگی آشنا شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

بروزرسانی جدید بازی Quake II در تاریخ ۱۶ خرداد ماه (۶ ژوئن میلادی) برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *