- دسته‌بندی نشده

حقیقتی به رنگ خون | نقدها و نمرات بازی Blood & Truth

حقیقتی به رنگ خون | نقدها و نمرات بازی Blood & Truth

پس از معرفی بازی Blood & Truth در سال ۲۰۱۷، سرانجام این بازی برای کنسول پلی‌استیشن وی‌آر عرضه شد و هم‌زمان با عرضه‌ی این بازی، نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

طی‌ سال‌های گذشته کنسول واقعیت مجازی شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن وی آر در میان بازی‌بازان به محبوبیت بالاتری نسبت به گذشته دست یافت و بازی‌های بیشتری برای این کنسول توسعه یافته است. از جمله دلایل افزایش محبوبیت کنسول پلی‌استیشن وی‌آر را می‌توان کاهش قیمت آن برشمرد که باعث شده تا نسبت به سایر رقبای خود با قیمت ارزان‌تری در دسترس باشد.

همان طور که اشاره کردیم بازی‌های زیاید از جمله Batman: Arkham ،Tetris Effect و Resident Evil 7 برای این کنسول عرضه شد که تجربه‌های هیجان انگیزی بودند اما چیزی که به شدت فقدان آن احساس می‌شد، یک بازی داستانی بلک باستر بود که بتواند همان تجربه‌ای را رقم بزند که کنسول واقعیت مجازی سونی در ابتدای راه آن را وعده داده بود. به بیان ساده‌تر فقدان یک Uncharted برای کنسول پلی‌استیشن وی‌آر به شدت احساس می‌شد.

پس از تجربه‌ی خوب و هیجان انگیزی که بازی VR Worlds ارائه داد، شرکت سونی بار دیگر فرمان را به دست London Studio سپرد تا این استودیو نیز اثری جدید با نام Blood & Truth را خلق کند. تجربه‌ای که پیش روی ماست با آنچه در دموی فنی بازی تجربه کردیم، بسیار متفاوت است. بنابراین شاید Blood & Truth نتواند تجربه‌ای به خوبی یک Unchrated واقعیت مجازی را ارائه دهد اما به نظر می‌رسد سانزدگان قصد دارند تا با عرضه‌ی این بازی از پتانسیل کامل کنسول واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر استفاده کنند و نتیجه‌ی کار نیز بسیار شگفت انگیز است.

Daily Star 10/10

Blood & Truth دموی فنی خود را دور انداخته و با این کار قصد دارد با بخش داستان بلک باستر خود که در واقع نامه‌ای عاشقانه به شهری است که بازی در آن ساخته شده، کنسول واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر را به پتانسیل واقعی و کامل خود برساند.

IGN Italia 9/10

Blood & Truth بازی است که به نحو احسنت از مزایای کنسول پلی‌استیشن وی آر بهره می‌برد و از تمام قطعات آن همان طوری کار می‌کشد که شما انتظار آن را دارید.

Merlin’in Kazanı (Turkey) 8.5/10

Blood & Truth یکی از مهم‌ترین بازی‌های این نسل است. زیرا به خوبی نشان می‌دهد که واقعیت مجازی چگونه ‌می‌تواند در صنعت بازی‌های ویدئویی انقلاب و تحول بزرگی به پا کند.

Twinfinite 8/10

Blood & Truth نمونه‌ی بسیار عالی از یک فیلم اکشن واقعیت مجازی است. بسیاری از سکانس‌های اکشن و پرخرج این بازی را می‌توان جزو بهترین‌ سکانس‌های ساخته شده بر‌روی این پلتفرم به شمار آورد. Blood & Truth یک بازی بی‌نظیر است که قدرت واقعیت مجازی را به رخ می‌کشد. تنها نکته‌ی ناامید کننده‌ی بازی را می‌توان کنترل‌های نامناسب آن به شمار آورد و اگر کنسول پلی‌استیشن وی‌آر کترلرهای بهتری‌ داشت، قطعا Blood & Truth می‌توانست تجربه‌ی بسیار بهتری باشد.

Game Revolution 8/10

تیراندازی‌ها در بازی سرعت شگفت انگیزی دارند. این موضوع را می‌توان مدیون مکانیک گان‌پلی بصری بازی دانست که از کنسول واقعیت مجازی به صورت کاملا هوشمندانه‌ای استفاده کرده و همین موضوع سبب می‌شود تا حتی وظایف عادی درگیر کننده‌تر شوند و حتی گاهی اوقات عملکرد فراتری داشته باشند.

Metro GameCentral 7/10

یک فیلم بلک باستر در قالب واقعیت مجازی، توانایی کنسول پلی‌استیشن وی‌آر و استودیوهای سونی را بهتر از گذشته نمایش می‌دهد؛ حتی اگر بازی Blood & Truth یک تجربه‌ی سطحی باشد

Video Chums 2.9/10

داستان Blood & Truth به گونه‌ای است که هم تلاش می‌کند تا توجه مخاطب را به خود جلب کند و هم در این امر ناموفق بوده است .به مانند این که تلاش کنید تا با دستان چرب و روغنی توپ بولینگ را محکم نگهدارید. گیم‌پلی بازی نیز نمی‌تواند به آن کمکی کند. به این موارد گلیچ‌های بی شمار و لحظات احمقانه را نیز اضافه کنید که در نهایت یک تجربه‌ی واقعیت مجازی ناامید کننده را رقم می‌زند.

بازی Blood & Truth هم‌اکنون به صورت انحصاری برای کنسول واقیعت مجازی سونی یعنی پلی‌استیشن وی‌آر در دسترس است. شما می‌توانید تریلرها و سایر اخبار بازی را از این نشانی مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *