- دسته‌بندی نشده

جزئیات جدیدی از بازی Call of Duty: Modern Warfare منتشر شد

جزئیات جدیدی از بازی Call of Duty: Modern Warfare منتشر شد

همان‌طور که می‌دانید امروز نسخه‌ی جدید سری Call of Duty معرفی شد و در پی آن، اطلاعات زیادی نیز در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت.

شرکت اکتیویژن (Activision) در چند سال اخیر با مجموعه‌ی Call of Duty، پستی‌ها و بلندی‌های بسیاری را تجربه کرده؛ این شرکت مجموعه‌ی مذکور را به زمان‌های متفاوتی اعم از جنگ جهانی دوم یا آینده‌ای بسیار دور برده و نتایج مختلفی را نیز مشاهده کرده است. امسال، ساخت نسخه‌ی جدید این سری به استودیوی اینفینیتی‌وارد (Infinity Ward) واگذار شده است؛ استودیویی که این سری را در سال ۲۰۰۷ با آغاز مجموعه‌ی Modern Warfare به اوج رساند. پس طبیعی است که دوباره شاهد آن باشیم که بازی به همان اصل و ریشه‌ها بازگردد. اکنون پس از ۱۲ سال از نسخه‌ی ابتدایی Modern Warfare، وقت آن رسیده است که نسخه‌ای بر اساس شماره‌ی اول این مجموعه را مشاهده کنیم.

شرکت اکتیویژن امروز نسخه‌ی جدید سری Call of Duty را معرفی کرد که بر اساس نسخه‌ی ابتدایی مجموعه‌ی Modern Warfare ساخته شده است. با این که بازی جدید همان نام را به دوش می‌کشد، استودیوی سازنده بسیار تاکید دارد که این نسخه یک ریبوت نیست؛ این بازی شخصیت‌ها و نام‌های قدیمی را قرض گرفته ولی با مسائل امروزی نیز آمیخته شده است. این امر بدان معنا است که شخصیت‌های همانند پرایس (C.Price) به بازی بازخواهند گشت ولی نه به آن صورتی که شما به یاد دارید.

این بازی قصد دارد تا فضای خاکستری بین جبهه‌های جنگ را از دید مبارزان به بازی‌بازان معرفی کند. در یک جبهه نیروهای نظامی با نام مامورین تایر ۱ (Tier 1 Operators) و در طرف دیگر شورشی‌های آزادی‌خواه را مشاهده می‌کنیم. گروه اول سلاح‌های پیشرفته‌تری دارند ولی شورشی‌ها نیز مزایای مخصوص به خود را دارا هستند. بخش داستانی بازی شما در جبهه‌های مختلفی قرار می‌دهد و ممکن است که شما در بازی کنترل فردی در نیروهای ضد تروریستی را بر عهده بگیرید.

تکنولوژی مورد استفاده برای ساخت بازی کاملا به روز‌ شده است ولی حس و حال همان دوران را دارد. جلوه‌های بصری نیز تا حد بسیار زیادی ارتقا یافته‌اند تا بازی هر چه بیشتر نسبت به قبل رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد. این عوامل بسیار موثر خواهند بود چرا که در بازی شاهد جزئیات زیادی همانند وجود گرد و غبار و لکه‌هایی هستید که برروی ماسکی که برروی صورت دارید یا دوربین دید در شبتان قرار خواهند گرفت.

سیستم نورپردازی بازی نیز به کلی متحول شده است. دوربین دید در شبی که از آن یاد کردیم، تنها با گذاشتن فیلتری بر رنگ‌های محیط، تغییر ایجاد نمی‌کند؛ بلکه کاملا از نو و کاملا شبیه به واقعیت با نورهای موجود در محیط ارتباط برقرار کرده و تصویری واقعی را به شما ارائه می‌دهد. با سیستم نورپردازی جدید، شما حرارتی که از بدن افراد تولید می‌شود را نیز با دوربین‌های مخصوص به صورت ریل تایم (Real Time) مشاهده می‌کنید. این امر بدان معنا است که اگر با یک دوربین حرارتی در بازی پیشروی کنید، یک کامیون روشن و یک کامیون خاموش کاملا با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

هنوز صحبتی در رابطه با بخش چندنفره‌ی بازی نشده است، ولی استودیوی سازنده از نبود سیزن‌پس برای این نسخه بر خلاف نسخه‌های قبلی خبر داد. علاوه بر این موارد، استودیوی سازنده برای اولین بار در این مجموعه اعلام کرده است که بازی از قابلیت کراس‌پلی (Cross Play) پشتیبانی می‌کند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare در تاریخ جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ مصادف با ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *