- دسته‌بندی نشده

بیش از ۲۰ بازی مختلف از عناوین فرست پارتی مایکروسافت برروی استیم عرضه می‌شوند

بیش از ۲۰ بازی مختلف از عناوین فرست پارتی مایکروسافت برروی استیم عرضه می‌شوند

اوایل سال جاری میلادی، شرکت مایکروسافت و استودیوی ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳ Industries) اعلام کردند که قصد دارند مجموعه‌ی Halo: The Master Chief Collection را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه کنند. بسیاری از کاربران و هواداران سال‌ها منتظر انتشار چنین خبری بودند ولی قسمت هیجان‌انگیز و غیرمنتظره‌ی ماجرا، تایید انتشار این مجموعه برروی فروشگاه استیم بود. با این حال، به نظر می‌رسد این پایان ماجرا نیست. شرکت مایکروسافت امروز اعلام کرده است که این بازی تنها عنوان منتشر شده برروی فروشگاه استیم نخواهد بود.

در کنار معرفی سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) برای رایانه‌های شخصی، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) اطلاعات دیگری از برنامه‌های شرکت مایکروسافت برای انتشار عناوین فرست پارتی خود برروی فروشگاه‌های دیگر به جز فروشگاه مایکروسافت را با هواداران به اشتراک گذاشت. به گفته‌ی آقای اسپنسر، شرکت مایکروسافت قصد دارد عناوین خود را در اختیار بیشترین تعداد کاربران ممکن قرار دهد.

نیت ما این است که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی عناوین تولید شده توسط استودیوهایمان در برروی فروشگاه‌های مختلف از جمله فروشگاه مایکروسافت عرضه کنیم. ما معتقد هستیم که شما باید گزینه‌های مختلفی در زمینه‌ی محل خرید بازی‌های رایانه‌های شخصی خود در اختیار داشته باشید.

آقای اسپنسر در ادامه به صراحت تاکید کردند که شرکت مایکروسافت در آینده بیش از ۲۰ بازی را به فروشگاه استیم اضافه خواهد کرد. در میان این عناوین، به بازی‌های Gears 5 و نسخه‌های اول تا سوم سری Age of Empires اشاره شد. متاسفانه نام عناوین باقی مانده فاش نشدند ولی احتمال معرفی آن‌ها در جریان مراسم E3 امسال وجود دارد.

در دوره‌ای که انتشار انحصاری برخی از عناوین برروی یک فروشگاه خاص بسیاری از کاربران را ناراحت و عصبانی کرده است، مشاهده‌ی تلاش شرکت مایکروسافت برای جذب رضایت کاربران و فاصله گرفتن از این شرایط، بسیار دلگرم کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *