- دسته‌بندی نشده

Borderlands 2 اولین عنوان برروی استیم است که از سیستم Off Topic Review بهره می‌برد

Borderlands 2 اولین عنوان برروی استیم است که از سیستم Off Topic Review بهره می‌برد

براساس گزارش منتشر شده، دومین نسخه از سری Borderlands پس از دریافت نقدهای منفی فراوان در روزهای گذشته، به اولین عنوانی تبدیل شده است که از سیستم Off Topic Review در پلتفرم استیم استفاده می‌کند.

بمباران کردن یک عنوان با استفاده از نقدهای منفی پدیده‌ی جدیدی در صنعت بازی‌های ویدئویی نیست. در گذشته نیز بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم که کاربران پلتفرم استیم از بخش نظرات برای بیان انتقادهای خود نسبت به تیم سازنده و یا حتی دیگر کاربران استفاده کرده‌اند. با این حال، در برخی مواقع نظرات و انتقادهای کاربران هیچ ارتباطی با بازی و عنوانی که نظرات در صفحه‌ی آن مطرح شده است، ندارند. به همین دلیل، پلتفرم استیم یک سیستم جدید با نام Off Topic Review یا «نقد و بررسی بی‌ربط» را با هدف عادلانه نگاه داشتن نمره‌ی بازی‌ها معرفی کرده است. عنوان Borderlands 2 اولین عنوانی است که از این سیستم جدید برروی پلتفرم استیم بهره خواهد برد.

پس از انتشار این خبر که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Borderlands 3 در زمان عرضه به مدت شش ماه در انحصار پلتفرم اپیک گیمز (Epic Games) خواهد بود، بسیاری از کاربران به سراغ صفحات مربوط به دیگر عناوین این سری در استیم رفتند تا عصبانیت خود از این موضوع را نشان دهند. در میان این نظرات شاهد متن‌هایی مانند « من عاشق بازی هستم ولی به دلیل انحصاری بودن دنباله‌ی سری در یک فروشگاه دیگر آن را توصیه نمی‌کنم» و یا بسیاری نظرات دیگر که گاها توهین‌آمیز نیز هستند در صفحه‌ی استیم بازی Borderlands 2 هستیم.

پس از گذشت چند روز از این موضوع، سیستم جدید نقد و بررسی بی‌ربط وارد عمل شده و بیش از ۴۰۰۰ نظر را از صفحه‌ی این بازی کنار گذاشته است. حساب توییتر مربوط به وب‌سایت SteamDB خبر استفاده از این سیستم را تایید کرده است.

بازی Borderlands 2 اولین عنوانی است که از سیستم Off Topic Review برروی استیم استفاده می‌کند. بیش از ۴۰۰۰ نظر از میانگین نمره‌ی بازی حذف شده‌اند.

اگر سری به صفحه‌ی استیم این بازی بزنید، مشاهده می‌کنید که از بین ۹۲ هزار کاربری که به این بازی رای داده‌اند، ۹۶ درصد آن را پسندیده‌اند. این موضوع نمره‌ی کلی بازی را در رده‌ی Overwhelming Positive قرار داده است. حتی بخش نظرات جدید این بازی نیز در رده‌ی Very Positive قرار گرفته است. با این حال، اگر نشان‌گر ماوس خود را برروی متن قرار دهید، مطلبی نمایش داده می‌شود که بیان می‌کند این بازی اخیرا نقدهای غیرمرتبط زیادی را دریافت کرده است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که شما همچنان قابلیت مشاهده‌ی تمامی نظرات، فارغ از مرتبط و یا غیرمرتبط بودن آن‌ها را خواهید داشت. شما حتی می‌توانید این ویژگی جدید را در بخش تنظیمات غیرفعال کنید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کنیم، بی‌تاثیر بودن نقدهای منفی منتشر شده در صفحات مربوط به سری Borderlands در روزهای گذشته است. با وجود سرازیر شدن نقدهای منفی در چند روز اخیر، عنوان Borderlands 2 با داشتن بیش از ۴۰ هزار کاربر هم‌زمان در لیست پرکاربرترین عناوین پلتفرم استیم قرار گرفته است. علاوه بر این، به لطف تخفیف‌های اعمال شده برروی عناوین سری، نسخه‌ی The Handsome Collection نیز به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های فروشگاه استیم تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *