- دسته‌بندی نشده

کیت‌های توسعه پلی‌استیشن ۵ برای توسعه‌دهندگان ارسال شده است

کیت‌های توسعه پلی‌استیشن ۵ برای توسعه‌دهندگان ارسال شده است

شرکت سونی روز گذشته همه را شگفت‌زده کرد و از طریق یک مصاحبه با وب‌سایت وایرد (طرف دیگر این گفتگو، مارک سرنی، معمار ارشد کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ است) نخستین اطلاعات و جزئیات رسمی از نسل بعدی پلی‌استیشن که با عنوان پلی‌استیشن ۵ شناخته می‌شود را منتشر کرد. اگرچه سونی از نامیدن این کنسول با عنوان پلی‌استیشن ۵ امتناع می‌ورزد اما دور از ذهن است که فرزند پلی‌استیشن ۴، نامی دیگر داشته باشد.

از جمله نخستین جزئیاتی که از کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شده می‌توان به سازگاری آن با واقعیت مجازی، قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، رهگیری پرتو (Ray Tracing) و هاردهای SSD اشاره کرد (اینجا). با این حال، نکته جالب توجه دیگر این است که کیت‌های توسعه پلی‌استیشن ۵ برای اکثر توسعه دهندگان ارسال شده و سونی به این روند سرعت بخشیده است تا توسعه دهندگان، وقتی کافی برای ساخت پروژه‌های خود داشته باشند و کاملاً با معماری این کنسول نسل نهمی سازگاری پیدا کنند.

مارک سرنی (Mark Cerny) همچنان به عنوان طراح ارشد این کنسول شناخته می‌شود. او این وظیفه را در ساخت دو کنسول پلی‌استیشن ویتا و پلی‌استیشن ۴ نیز داشته است. وی به وب‌سایت وایرد گفته که کاملاً به خواسته‌های توسعه دهندگان گوش کرده و پلی‌استیشن ۵ همان چیزی است که او از نسل بعدی کنسول‌ها می‌خواهد.

در حال حاضر مشخص نیست که پلی‌استیشن ۵ چه شکلی خواهد بود و جزئیات خاصی از قدرت سخت‌افزاری آن در دست نیست اما این المان‌ها به قوی بودن این سخت‌افزار کمک شایانی خواهند کرد. نشانه‌های اولیه از این کنسول بسیار امیدوارکننده است و سابقه سونی، چراغ امید را در دل طرفداران برند پلی‌استیشن روشن نگه داشته است تا بار دیگر، شاهد موفقیت کنسول جدید سونی باشیم.

به احتمال بسیار زیاد و بنا بر گزارش‌های منتشر شده، پلی‌استیشن ۵ در زمانی نامشخص در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد. به همین جهت، احتمالاً در چند ماه آینده، سونی به صورت کامل از پلی‌استیشن ۵ رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *