- دسته‌بندی نشده

کاربران Fallout 76 از اضافه شدن محتوای پرداخت درون برنامه‌ای ناراضی هستند

کاربران Fallout 76 از اضافه شدن محتوای پرداخت درون برنامه‌ای ناراضی هستند

مجموعه‌ی Fallout از سری بازی‌های شوتر نقش آفرینی است که در هر نسخه از خود، محیطی آخر الزمانی را به بازی‌بازان ارائه می‌دهد. در عنوان Fallout 76 نیز کاربران شاهد یک عنوان چند نفره و آنلاین با رنگ و بوی سری Fallout هستند.

نزدیک به یک سال از عرضه‌ی عنوان نه چندان محبوب Fallout 76 می‌گذرد، عنوانی که با توجه به سابقه‌ی درخشان تیم سازنده‌ی آن، افراد زیادی به آن امیدوار بودند. مشکل اینجاست شرکت سازنده‌ی این مجموعه بازی، بتسدا (Bethesda) با هدف کسب درآمد بالا از یک عنوان کاملا آنلاین، تصیمیم گرفت یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های خود، یعنی Fallout را به جهان عناوین چند نفره ببرد. ایده‌ای که شاید با تمرکز و تلاش بیشتر می‌توانست به یک نسخه‌ی پرطرفدار از این سری تبدیل شود اما با طمع تیم سازنده و عجله‌ی آن نسبت به عرضه‌ی بازی، این اتفاق هیچ گاه رخ نداد و عنوان Fallout 76 نتوانست نظر منتقدین و کاربران را جلب خود کند.

در پچ شماره‌ی ۸ عنوان Fallout 76، بتسدا آیتم‌های زیادی را به بازی اضافه کرد. از جمله این آیتم‌ها می‌توان به دو کیت تعمیر بازی اشاره کرد که یکی کیت پایه و دیگری کیت بهبودی بازی به حساب می‌آید. به گفته‌ی بتسدا، کیت تعمیر بهبود یافته یک آیتم نادر است که این شرکت به طور رایگان در اختیار کاربران Fallout 76 قرار داد. این در حالی است که کاربران برای به دست آوردن کیت تعمیر پایه و استفاده از آن موظف هستند که به فروشگاه‌های Atomic موجود در بازی مراجعه کنند و با استفاده از واحد پول بازی، یعنی Atoms ها آن را خریداری کنند. مشکل اینجاست که این واحد پولی در بازی تنها با انجام برخی چالش‌های بسیار سخت و نفس‌گیر به دست می‌آید و یا اگر جزو افراد راحت طلب هستید، می‌توانید آن‌ها را با خرید درون برنامه‌ای به دست بیاورید.

در یک مبحث نسبتا طولانی بر روی سایت Reddit، کاربران عنوان Fallout 76 تصمیم به خرید اقلام موجود از فروشگاه‌های Atomic درون بازی گرفتند. این کاربران گزارش دادند که با خرید آیتم‌هایی همچون کیت تعمیر پایه، می‌توانند به تعمیر قسمت پرواز بازی بپردازند. با استفاده از این قابلیت، زنده ماندن فرد نسبت به دیگر کاربران درون جهان آنلاین بازی بسیار راحت‌تر خواهد بود. این موضوع برای کسانی که توانایی پرداخت درون برنامه‌ای ندارند بسیار نگران کننده خواهد بود.

بتسدا در زمان معرفی دو کیت تعمیر پایه و بهبودی بازی گفت:

ما نظرات و پیشنهادات زیادی را از طریق انجمن مجازی Fallout 76 مطالعه کرده‌ایم و کیت تعمیر نیز یکی از اقلامی بود که کاربران زیادی آن را درخواست داده بودند و ما خواستیم که هر چه سریع‌تر آن را به دست کاربران بازی برسانیم. ما در این فکر بودیم که با استفاده از این دو کیت در فروشگاه‌های Atomic بازی، چیز جدیدی را در جهان Fallout 76 امتحان کنیم. همان طور که تیم سازنده‌ی ما در حال بررسی آینده‌ی این عنوان هست، ما می‌خواهیم اقلام و آیتم‌های جدید بیشتری را بعد ها به این عنوان اضافه کنیم؛ همچون یخچال برای مواد غذایی ، صندوقی برای مهمات شما و همچنین اضافه کردن قابلیتی برای دور انداختن آیتم‌های بی مصرف جمع آوری شده، بدون نیاز به رفتن به خانه.

کیت‌های تعمیری که ما در این ماه به عنوان Fallout 76 اضافه می‌کنیم، اولین تلاش تیم سازنده‌ی ما برای اضافه کردن این گونه اقلام است. ما قصد داریم بر اساس نظرات شما تغییرات بسیاری را ایجاد کنیم؛ بنابراین تیم سازنده امیدوار است که افکار و انتقادات خود را نسبت این کیت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پس از اضافه شدن کیت‌ها به عنوان Fallout 76، کاربران زیادی نسبت به نحوه‌ی به دست آوردن آن‌ها اعتراض کردند. چرا که افرادی هستند که ساعات زیادی را صرف به پایان رساندن سخت‌ترین چالش‌ها و مراحل بازی می‌کنند تا بتوانند با استفاده از Atom های کسب شده، به خرید کیت پایه و استفاده از آن بپردازند. در مقابل این افراد نیز کاربرانی هستند که به راحتی تنها با یک خرید درون برنامه‌ای، این کیت‌ها را به دست می‌آوردند و بالانس بازی را از بین می‌زنند. برخی دیگر از کاربران در این باره گفتند که این کیت‌ها می‌تواند بر گیم‌‌پلی بازی تاثیر بسیاری داشته باشد و همچنین این عنوان را به یک تجارت برای خرید و فروش Atom ها تبدیل کند. بیشتر نظراتی که درباره‌ی این کیت‌ها در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد نشان از نارضایتی کاربران عنوان Fallout 76 در این باره است. باید دید که شرکت بتسدا در پاسخ به این نظرات منفی، چه واکنشی از خود نشان خواهد داد.

عنوان Fallout 76 هم اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. این عنوان تلاش ناموفق بتسدا برای ساخت یک بازی آنلاین از مجموعه‌ی درخشان Fallout بوده است. باید دید که بتسدا چه برنامه‌هایی برای آینده‌ی این نسخه از مجموعه‌ی Fallout دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *