- دسته‌بندی نشده

مدیر بازاریابی مایکروسافت به توانایی Stadia در ارائه‌ی محتوای کافی ایمان ندارد

مدیر بازاریابی مایکروسافت به توانایی Stadia در ارائه‌ی محتوای کافی ایمان ندارد

شرکت گوگل (Google) در زمان معرفی سرویس استریم جدید خود، Stadia، بیان کرد که این سرویس برنامه‌های زیادی برای آینده دارد. با این حال، شک و تردیدهای زیادی در رابطه با توانایی این سرویس برای رسیدن به سطح وعده داده شده وجود دارد. مدیر ارشد بخش بازاریابی شرکت مایکروسافت، آقای مایک نیکولز (Mike Nichols)، یکی از کسانی است که به توانایی این سرویس شک دارد.

آقای نیکولز در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده است که به باور ایشان، شرکت گوگل توان ارائه‌ی محتوای کافی برای جذب مخاطب و به موفقیت رساندن این سرویس را نخواهد داشت. اگرچه آقای نیکولز هیچ شک و تردیدی در زیرساخت‌های شرکت گوگل و توانایی آن‌ها در ارائه‌ی این سرویس ندارند ولی به گفته‌ی ایشان، این شرکت احتمالا نمی‌تواند محتوای کافی برای رقابت با سرویس‌های دیگر را به بازار عرضه کند.

رقبای تازه وارد مانند شرکت گوگل زیرساخت‌ها و مخاطبان بسیار خوبی در اختیار دارند ولی آن‌ها به محتوای کافی و لازم دسترسی ندارند.

آقای نیکولز تاکید کردند که به اعتقاد ایشان با توجه به تجربه‌ی بالای شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی کار با دستگاه‌های مخصوص پردازش بازی مانند ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی، پروژه‌ی XCloud این شرکت بسیار موفق‌تر از یک سرویس با تمرکز بر تجربه‌ی بازی برروی هر دستگاه و در هر مکان خواهد بود.

به هر حال، باید منتظر ماند و دید سرویس‌های مبتنی بر فضای ابری مانند Stadia و XCloud پس از عرضه به بازار چه عملکردی از خود نشان خواهند داد. البته این موضوع درست است که شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و سونی با داشتن چندین و چند سال تجربه در صنعت بازی‌های ویدئویی و در اختیار داشتن عناوین انحصاری بزرگ و پرطرفدار، در صورت ورود به رقابت شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت. با این وجود، شرکت گوگل همچنان می‌تواند با جذب توسعه‌ دهندگان متعدد و ارائه‌ی یک سرویس بی‌نقص و ارزان، کاربران و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند.

اگر با سرویس Stadia آشنا نیستید، مقاله‌ی «رقیبی جدید در راه است؟ | نگاهی به پلتفرم جدید گوگل» به قلم مصطفی زاهدی اطلاعات کاملی از این سرویس را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *