- دسته‌بندی نشده

بایوور به اختیار خود دست به ساخت Anthem زده است

بایوور به اختیار خود دست به ساخت Anthem زده است

طبق اظهار نظر یکی از خبرنگاران معتبر، هیچ‌گونه اجباری از طرف ناشر بازی Anthem یعنی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) برروی استودیوی بایوور برای ساخت آن وجود نداشته است.

بسیاری از بازی‌بازان این‌طور تصور می‌کنند که شرکت الکترونیک آرتس، استودیوی بایوور (BioWare) را برخلاف میل باطنیشان مجبور به ساخت یک عنوان آنلاین‌محور کرده است. ولی خبرنگار مجله‌ی کوتاکو (Kotako) این نظریه را به کلی رد کرده است. طبق گفته‌های این خبرنگار، ایده‌ی ساخت بازی Anthem از طرف خود بایوور به ناشر آن یعنی الکترونیک آرتس اعلام شده است:

من در همه جا این صحبت را می‌شونم که الکترونیک آرتس، استودیوی بایوور را مجبور به ساخت یک بازی آنلاین کرده است. این حرف کاملا اشتباه است، چرا که الکترونیک آرتس به استودیوهای زیرمجموعه‌ی خود اهمیت زیادی می‌دهد.

فشارهای وارده هنگام ساخت یک عنوان، با این که دستور دهید «فلان بازی را باید بسازید»، تفاوت‌های زیادی دارد. الکترونیک آرتس نمی‌گوید «خب… سریع یک بازی همانند Destiny بسازید». بلکه می‌گوید «اگر شما منابع می‌خواهید، باید ابتدا به ما نشان دهید که چه چیزی در آستین برای ارئه کردن دارید که می‌تواند در بلند مدت، موفق باشد». بین این دو مقوله، تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که شرکت الکترونیک آرتس نیز همانند بسیاری از دیگر ناشران حال حاضر، به دنبال پروژه و بازی‌هایی است که می‌توانند در بلند مدت سودآور باشند. طبق گفته‌های این خبرنگار، تمامی شایعه‌ها و حرف‌های مربوط به اجبار بایوور برای ساخت بازی Anthem رد می‌شوند. بازی Anthem هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس بازی‌بازان است. شما همچنین می‌توانید نقد و بررسی انجام شده توسط وب‌سایت گیمفا تحت عنوان «سرود ناتمام | نقد و بررسی بازی Anthem» را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *