- دسته‌بندی نشده

PAX West 2019 | اطلاعات جدیدی از بازی Gears 5 منتشر شد

PAX West 2019 | اطلاعات جدیدی از بازی Gears 5 منتشر شد

آقای راد فرگوسن، مدیر ارشد استودیوی کوالیشن، از حاضرین مراسم PAX West امسال بودند. آقای فرگوسن در جریان این مراسم اطلاعات جالبی از جدیدترین ساخته‎ی این استودیو یعنی بازی Gears 5 را در اختیار هواداران قرار دادند.

کم‌تر از ۱۰ روز دیگر تا انتشار یکی از مورد انتظارترین عناوین انحصاری کنسول اکس‌باکس وان یعنی بازی Gears 5 باقی مانده است. استودیوی کوالیشن (Coalition) از همان ابتدا به کاربران وعده داده بود که قصد دارد این سری محبوب را به بالاترین سطح خود برساند. در هفته‌ها و روزهای گذشته اطلاعات بسیار زیادی از این بازی منتشر شده است. پیش از این اعلام شده بود که در ساخت بازی Gears 5 از عناوین جهان‌باز الهام گرفته شده است و حالا به لطف حضور آقای راد فرگوسن (Rod Fergusson) در نمایشگاه PAX West، شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از این بازی تیراندازی هستیم.

استودیوی کوالیشن همانند گذشته تاکید دارد که بخش داستانی بازی Gears 5، بزرگ‌ترین بخش داستانی در کل سری خواهد بود. طبیعتا این یعنی در مقایسه با نسخه‎های پیشین، قرار است با مناطق بزرگ‌تری در بخش داستانی روبه‌رو شویم. برای مثال، ابعاد منطقه‌ی مربوط به سومین بخش از داستان در بازی Gears 5، حدود ۵۰ برابر بزرگ‌تر از مراحل Gears of War خواهد بود.

با توجه به این که در ساخت بازی Gears 5 از عناوین جهان‌باز الهام گرفته شده است، در بازی شاهد حضور مراحل و ماموریت‌های جانبی نیز هستیم. البته آقای فرگوسن تاکید کرده است که این مراحل به هیچ‌وجه تکراری و خسته‌کننده نخواهند بود؛ چراکه هر یک از این مامرویت‌ها با هدف ارائه‌ی یک تجربه‌ی خاص و جدید، به صورت مستقل و مجزا طراحی و ساخته شده‌اند. برای مثال، آقای فرگوسن به شخصیت همراه شما یعنی جک (Jack) اشاره کردند. ماموریت‌های جانبی ویژه‌ای در بازی وجود دارند که در صورت انجام آن‌ها، جک توانایی‎های قدرتمند جدیدی کسب خواهد کرد.

حال که صحبت از جک شد، بد نیست یادآوری کنیم که این شخصیت همراه یکی از بزرگ‌ترین مکانیک‌ها و المان‌های جدید اضافه شده به بازی Gears 5 خواهد بود. این شخصیت همراه المان‌های نقش‌آفرینی را به بازی اضافه کرده است و توانایی‌های مختلفی چه از نوع Active و چه از نوع Passive در اختیار دارد. شما می‌توانید از این توانایی‌ها برای پیروزی در مبارزات خود استفاده کنید. علاوه بر این، این توانایی‌ها به مرور زمان و در طول بخش داستانی آزاد می‌شوند و شما قابلیت ارتقا دادن آن‌ها را خواهید داشت.

در بخش مبارزات نیز شاهد تغییرات جالبی بوده‌ایم. برخلاف نسخه‌های پیشین، شما به اجبار وارد یک درگیری نخواهید شد و امکان بررسی شرایط و طراحی یک نقشه‌ی مناسب را خواهید داشت. به لطف امکانات و قابلیت‌های جدید بازی مانند توانایی Cloaking جک، شما حتی امکان استفاده از المان‌های مخفی‌کاری را نیز در این نسخه از سری خواهید داشت.

واضح است که استودیوی کوالیشن زمان و انرژی زیادی را صرف توسعه‌ی ویژگی‌ها و امکانات تازه برای بازی Gears 5 کرده است تا کاربران نهایت لذت را از تجربه‌ی این بازی ببرند. خوشبختانه دیگر زمان زیادی تا انتشار بازی باقی نمانده است و هواداران می‌توانند به‌زودی این بازی را از نزدیک تجربه کنند. بازی Gears 5 در روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور ماه سال جاری (۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. کاربران اکس‌باکس وان باید ۵۸ گیگابایت از فضای هارد کنسول خود را برای تجربه‌ی این بازی خالی کنند. اگر قصد تجربه‌ی بازی برروی رایانه‌ی شخصی خود را دارید، می‌توانید سخت‌افزار مورد نیاز را از طریق این لینک بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *