- دسته‌بندی نشده

Gears 5 از Fortnite در اکس‌باکس لایو پیشی گرفت

Gears 5 از Fortnite در اکس‌باکس لایو پیشی گرفت

مدت زمان زیادی است که Fortnite به عنوان پربازی‌بازترین بازی جهان محسوب می‌شود. در واقع بر اساس بسیاری از آمارها، این اثر تبدیل به محبوب‌ترین بازی جهان شده و از تابستان ۲۰۱۸ نیز در جدول پر بازی‌ترین بازی‌های هفته‌ی اکس‌باکس لایو نیز در صدر قرار داشته است؛ اما به نظر می‌رسد Fortnite حداقل برای مدتی این صدرنشینی را به Gears 5 واگذار کرده است.

بالاخره پس از گذشت یک‌سال و صدر نشینی دائم Fortnite در اکس‌باکس لایو، بالاخره با عرضه‌ی Gears 5 شاهد نزول Fortnite به رده‌ی دوم جدول هفتگی محبوب‌ترین بازی‌های اکس‌باکس لایو بودیم. البته بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، در واقع نسخه‌ی Ultimate Edition بازی Gears 5 در صدر جدول محبوب‌ترین‌ها قرار گرفته است که یک روز قبل از عرضه‌ی نهایی Gears 5 و از طریق سرویس گیم‌پس مایکروسافت در دسترس طرفداران و بازی‌بازان قرار گرفت.

پیشی گرفتن از Fortnite خود یک دست‌آورد بزرگ به حساب می‌آید اما دست‌آورد دیگر Gears 5 این است که در قالب دو نسخه در دسترس طرفداران قرار گرفته و یکی از نسخه‌های عرضه شده توانسته است تا به محبوب‌ترین بازی تبدیل شود. قطعا اگر تعداد بازی‌بازان نسخه‌ی معمولی و Ultimate را با یکدیگر جمع کنیم، آمار قابل توجهی به دست می‌آید که نشان از تعداد بالای بازی‌بازان این اثر دارد.

دست‌آورد Gears 5 زمانی به چشم می‌آید که متوجه می‌شویم آثاری بزرگی مانند Red Dead Redemption 2 ،Call of Duty: Black Ops 4، Forza Horizon 4 ،Battlefield 5 و Apex Legends نتوانستند طی یک‌سال گذشته حداقل در اکس‌باکس لایو از بازی Fortnite پیشی بگیرند. درست هست که Gears 5 به صورت رایگان و از طریق اکس‌باکس گیم‌پس قابل تجربه است اما باید توجه کنیم که بازی مانند Apex Legends به صورت کاملا رایگان در دسترس قرار دارد و با این‌حال، در رده‌ی پنجم جدول اکس‌باکس لایو قرار گرفته است. البته می‌توان اطمینان داشت که این صدرنشینی Gears 5 کاملا موقت است اما به هیچ‌وجه قابل چشم‌پوشی نیست.

در حال حاضر بازی Grand Theft Auto V در جایگاه سوم، Rainbow Six Siege در جایگاه چهارم و Apex Legends در جایگاه پنجم محبوب‌ترین بازی‌های اکس‌باکس لایو قرار دارند.

عنوان Gears 5 در حال حاضر در دسترس کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار دارد و همانطور که در متن نیز اشاره شده، شما می‌توانید با تهیه‌ی اشتراک سرویس اکس‌باکس گیم‌پس، به صورت کاملا رایگان به این اثر در کنار دیگر آثار مهم شرکت مایکروسافت دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *