- دسته‌بندی نشده

گزارش: فروش پلی‌استیشن ۴ از مرز ۳۰ میلیون در ایالات متحده عبور کرد

گزارش: فروش پلی‌استیشن ۴ از مرز ۳۰ میلیون در ایالات متحده عبور کرد

فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ رو به افت هست که البته این موضوع با نزدیک شدن به پایان نسل هشتم و رونمایی رسمی نسل نهم کاملا عادی و قابل درک است؛ با این حال این کنسول بازی همچنان آمار فروش نسبتا قوی و قابل توجهی را به ثبت می‌رساند. حدودا یک یا دو ماه پیش بود که سونی اعلام کرد کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ از مرز ۱۰۰ میلیون نسخه فروش جهانی عبور کرده است و حال آمار قابل توجهی از فروش این کنسول بازی در ایالات متحده به دست آمده است.

بر اساس توضیحات دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیلگر حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی، بیش از ۳۰ میلیون واحد از کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ در ایالات متحده به فروش رسیده است که در واقع شامل ۳۰ درصد از فروش جهانی این دستگاه می‌شود. طی مقایسه‌ای که از میزان فروش این کنسول بازی صورت گرفت، دومین رتبه‌ی فروش متعلق به کشور ژاپن به فروش ۸٫۳ میلیونی، سومین رتبه متعلق به آلمان با فروش ۷٫۲ میلیونی و چهارمین رتبه نیز متعلق به کشور انگلستان با فروش ۶٫۸ میلیون نسخه‌ای است.

تقریبا یک سال با عرضه‌ی رسمی کنسول نسل بعد شرکت سونی فاصله داریم و قطعا شاهد افت فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ خواهیم بود اما با این حال انتظار می‌رود با توجه به آثار پیش‌رو، کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ همچنان در جدول فروش رکوردهای جالبی را به ثبت برساند. به هر حال این کنسول بازی توانست تا با سرعت بیشتری به فروش صد میلیون نسخه‌ای کنسول پلی‌استیشن ۲ و Wii دست یابد و قطعا شاهد عملکرد خیره کننده‌ای از این کنسول حداقل تا قبل از معرفی رسمی و کامل کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *