- دسته‌بندی نشده

چرخ دنده‌های نابودگر | نقدها و نمرات بازی Gears 5 [به‌روزرسانی]

چرخ دنده‌های نابودگر | نقدها و نمرات بازی Gears 5 [به‌روزرسانی]

با بخش «نمرات بازی‌ها» در خدمت شما کاربران و همراهان همیشگی گیمفا هستیم. با توجه اینکه به عرضه‌ی بازی Gears 5 بسیار نزدیک هستیم، به تازگی نقدها و نمرات این بازی منتشر شده‌اند که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

شاید اکس‌باکس در نسل هشتم نتوانسته باشد انحصاریهای زیاد و با کیفیتی را ارائه دهد، ولی سری Gear of War همیشه جزو معدود عناوینی بوده‌اند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده‌اند. یه نوعی می‌توان گفت سری بازی‌های Gears of War پایه عناوینی را تشکیل می‌دهند که امروزه آن‌ها را با عنوان بازی‌های تیراندازی سوم شخص با محوریت کاور گیری می‌شناسیم. مایکروسافت در جریان رویداد E3 2018 رسما از نسخه‌ی جدید این سری با نام Gears 5 رونمایی کرد. توسعه‌ی این نسخه بار دیگر به دستان استودیوی کوالیشن سپرده شده و این استودیو وعده داده است تا Gears 5 جاه طلبانه‌ترین عنوان این سری باشد.

بازی Gears 5 طی روزها‌ی آینده عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

Game Rant 10/10

پس از تجربه‌ی ناامید کننده‌ی بازی نسخه‌ی چهارم ، Gears 5 به عنوان بهترین نسخه از این سری بازگشته سات تا تلافی کند

God is a Geek 10/10

اگر به نظرتان دیگر نیازی به نسخه‌ی جدید از سری Gears of War نداشتید، سخت در اشتباهید. Gears 5 یک موفقیت و یک بازگشت طوفانی برای این سری به شمار می‌آید. gears 5 یکی بازی فرست پارتی ضروری است که اکس باکس وان به آن احتیاج داشت.

Xbox Achievements 9/10

استودیوی کوالیشن بار دیگر ثابت کرد که بهترین متولی برای سری Gears of War است. Gears 5 نیز یکی از بهترین نسخه‌های این سری است و تجربه‌ی منحصربفردی را ارائه می‌دهد

Game Informer 8.5/10

Gears 5 دقیقا همان چیزی که باید باشد. این سرباز کهنه هنوز هم توانایی‌های زیادی دارد. کاوش در دنیای شبه جهان باز بازی مشکلاتی را به همراه دارد اما تعداد آن‌ها در حدی نیست که به تجربه‌ی این بازی خدشه وارد کند. بخش داستانی بازی سرگرم کننده، همراه با غافلگیری‌های زیاد و به گونه‌ای است که ساخت ادامه‌ی این بازی را امکان پذیر می‌کند و من از همین حالا منتظر آن هستم.

GamesRadar+ 8/10

Gears 5 نوآوری‌های کمی ندارد و تغییرات ایجاد شده در بازی به حدی هستند که تجربه‌ی آن یکنواخت نباشد. وقتی که خواستم این مقاله را بنویسم، متقاعد شدم که Gears of War نیاز دارد که تغییر کند و دست به رسیک‌های بزرگی بزند اما استودیوی کوالیشن راه متفاوتی را انتخاب کرد. این استودیو با استفاده از مکانیک‌های جدید، مکانیک‌های قدیمی را بهبود بخشیده و باعث می‌شود تا Gears 5 تجربه‌ی درخشانی باشد.

Hardcore Gamer 8/10

مبارزات بازی همچنان رضایت بخش هستند و صدا گذار به همراه جلوه‌های بصری باعث ارتقای کیفیت بازی شده‌اند. بخش چند نفره‌ی بازی بار دیگر به مانند گذشته اعتیاد آور هستند و روایات دنیای بازی نیز هیچ وقت به اندازه رضایت بخش و جالب نبوده‌اند. Gears 5 تحول عظیمی در این ژانر به وجود نمی‌آورد اما قطعا قدم‌های خوبی برای آینده‌ای بهتر( پیشرفت) برداشته است.

Gamespot 7/10 (نمره موقت)

Gears 5 بازگشتی از بهترین المان‌های سری Gears of War است و این بار تلاش بر این بوده تا بازی به نوعی با سبک و روش بازی شما تطابق داشته باشد. چه به بخش داستانی علاقه مند باشید یا بخش چندنفره، حالت Cometitive و Quickplay. به ازای هر زمانی که در بازی صرف می‌کنید و یا هر مهراتی که به دست میآورید برای شما پاداشی در نظر گرفته شده است. gears 5 شاید هنوز هم در بخش داستان مشکلات و اشتباهات نسخه‌های قبل را تکرار کرده باشد اما ایده‌های جدید که این بازی به سری gears of War اضافه می‌کند دلایل محکمی هستند تا هواداران این سری بار دیگر آن را تجربه کنند.

Metro GameCentral 7/10

تلاش استودیوی کوالیشن برای ایجاد نوآوری در زمینه‌ داستان و ساختار بازی، بسیار سطحی و ناکارآمد به نظر می‌رسد و به طور کلی Gears 5 تنها به لطف اکشن و استایل کاملا آشنای این سری نجات پیدا می‌کند.

USgamer 6/10

Gears 5 به دلیل مکانیزم تیراندازی سوم شخص با محوریت کاورگیری خود نجات یافته است؛ مکانیزمی که از مطرح کردن موضوعات مشکل ساز هیچ اِبایی ندارد. اما بخش کند Horde Mode و آشفتگی موجود در بخش Escape Mode باعث می‌شوند تا این عنوان نه یک قدم رو به جلو، بلکه به عقب بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *