- دسته‌بندی نشده

شایعه: بازی Bioshock 3 لو رفت و اطلاعات بسیاری از آن منتشر شد | رونمایی در اوایل ۲۰۲۰ میلادی

شایعه: بازی Bioshock 3 لو رفت و اطلاعات بسیاری از آن منتشر شد | رونمایی در اوایل ۲۰۲۰ میلادی

یک منبع داخلی از تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی شرکت توکی سافتور (۲K Software) بر اساس اسناد محرمانه‌ی این شرکت، اطلاعاتی را از پروژه‌ی آینده‌ی آن‌ها فاش کرده که قرار است ادامه‌ای بر مجموعه‌ی محبوب Bioshock باشد و به منظور رونمایی از آن در سال مالی آینده‌ی این شرکت، برنامه‌ریزی شده است.

بر اساس این اطلاعات در سال مالی آینده‌ی این شرکت، نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Bioshock رونمایی و اطلاعاتی از روند توسعه‌ی آن ارائه خواهد شد. اولین بخش این سند محرمانه به طور ویژه‌ای به ساختار و طراحی بازی Bioshock 3 تمرکز دارد و بر اساس آن، این بازی ۳ سال است که در دست توسعه قرار دارد. آن‌ها اشاره خواهند کرد که روند توسعه‌ی این بازی پیشرفت چشم‌گیری را داشته است و در مرحله‌ی مناسبی از توسعه قرار دارد که بازی‌بازان به راحتی می‌توانند به موفقیت این نسخه امید داشته باشند. همچنین آن‌ها اطلاعاتی را از داستان و محیط آن نیز منشتر خواهند کرد.

این نسخه در ابتدا با نام رمز Parkside شناخته می‌شد که این اواخر نام Bioshock 3 را به خود گرفته است زیرا توسعه‌دهندگان آن از ابتدا این نسخه را ادامه‌ای بر مجموعه‌ی Bioshock تصور می‌کردند. داستان این بازی در شهر لندن و در سال ۱۹۷۱ میلادی جریان خواهد داشت. دنیا هنوز به خاطر نابودی شهر رپچر (Rapture) در عذاب به سر می‌برد و کشف عناصر پلازمید (Plasmid) و آدام (Adam) بسیاری از کشورهای دنیا را وارد عصری طلایی کرده است که بحران‌های زیادی را برای دست‌یابی به یک آرمان‌شهر در پی خواهد داشت.

شخصیت اصلی فردی آمریکایی و یتیم‌زاده به نام لوکاس (Lucas) است که برهه‌ای از زندگی خود را به عنوان کارگر بخش حمل و نقل کالا و منابع در شرکت صنعتی و اصلی رایان (Ryan) سپری کرده است. اکنون وی به عنوان یک عیار در شهر لندن در حال زندگی است. وی به خاطر یک مامور مخفی از آژانس پینکرتون (Pinkerton) و در پی یک سلسله اتفاقات مرتبط با نابودی شهر رپچر، خود را وارد ماجرایی خطرناک می‌یابد. بخش مقدمه‌ی بازی در جریان یک دزدی عادی مانند بقیه‌ی دزدی‌های صورت گرفته توسط لوکاس جریان دارد ولی در زمان فرار و هنگام مخفی شدن در یک برج ساعتی، وی به صورت اتفاقی با بانویی جوان به النور لمب (Eleanor Lamb) مواجه می‌شود. وی به لوکاس درباره‌ی جنتلمن (Gentleman) اخطار می‌دهد که توسط بزرگترین و نابغه‌ترین دانشمندان شهر کلومبیا (Columbia) ساخته شده است. این مدل‌ها، گونه‌های جدیدی از بیگ‌ ددی‌ها (Big Daddy) بوده و در شهر لندن محافظان النور هستند. همچنین وی به لوکاس هشدار می‌دهد که از برج ساعتی دور شود. به علاوه شخصیت‌های آشنایی مانند، تننباوم (Tenenbaum) و دو قلوهای لوتیس (Lutece) به داستان اصلی باز خواهند گشت.

بخش دوم این سند به طراحی، روند توسعه و برنامه‌های نشر این بازی می‌پردازد. سیستم گیم‌پلی این بازی مخلوطی از Bioshock 2 و Bioshock: Infinite خواهد بود و نقشه‌ی آن بزرگتر و غنی‌تر از نسخه‌های پیشین آن است. همچنین تخریب‌پذیری این بازی به شدت پیشرفت کرده است و اثرات پلازمیدها بر دشمنان، نقشه و معماهای محیط آن گسترده‌تر خواهد بود. دو نقشه در این بازی به نام‌های نقشه‌ی جهان باز (Open World Map) و نقشه‌ی خطی (Linear Map) وجود خواهد داشت و تیم توسعه‌دهنده‌ی آن با استفاده از روش‌های خلاقانه‌ی جدیدی، سیستم اکتشاف راضی‌کننده‌تری را خلق کرده است که بدون قربانی کردن جنبه‌های روایی داستان، آن را به طور مناسبی ارائه خواهد کرد. به طور دقیق‌تر، آن‌ها با مخلوط کردن جنبه‌های مثبت این دو بخش به بهترین نتیجه میان اکتشاف و تمرکز برروی داستان دست یافته‌اند.

برنامه‌های بازاریابی آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده است و در ملاقات بعدی مدیران این شرکت به این موضوع پرداخته خواهد شد. همچنین، برنامه‌های بلند مدتی نیز برای آن در نظر گرفته خواهد شد. آن‌ها در نظر دارند حداقل به مدت ۱ سال بی‌وقفه Bioshock 3 را به‌روزرسانی کنند و تجربه‌ی آن را برای طرفداران تازه نگه دارند. بخش پایانی این اسناد بیشر به موضوعات ملاقات‌های بعدی اشاره دارد ولی به نظر می‌رسد، آن‌ها خواهان عرضه‌ی این بازی برروی کنسول‌های نسل آینده نیز هستند. در نهایت این سند به تاریخ رونمایی از آن پرداخته است و این بازی به منظور رونمایی رسمی در فاصله‌ی ماه‌های دسامبر و مارچ سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *