- دسته‌بندی نشده

سیستم مسیرهای زندگی بازی Cyberpunk 2077 ارزش تکرار بازی را بالا می‌برند

سیستم مسیرهای زندگی بازی Cyberpunk 2077 ارزش تکرار بازی را بالا می‌برند

استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) زمان زیادی را صرف صحبت در زمینه‌ی سیستم مسیر زندگی Cyberpunk 2077، تاثیر آن برروی جریان داستان و همچنین نحوه‌ی تغییرات ایجاد شده در تعامل شخصیت شما با دنیا کرده‌ است. این یک سیستم نقش آفرینی با پتانسیل بسیار بالا است که با توجه به تفاوت‌های نهایی بین مسیرهای زندگی مختلف بازی می‌تواند منجر به بالا رفتن ارزش تکرار بازی Cyberpunk 2077 شود.

فیلیپ وبر (Philip Weber)، طراح ارشد مراحل Cyberpunk 2077، در مصاحبه‌ای با انجمن‌های رسمی سی‌دی پراجکت رد از بالاتر رفتن ارزش تکرار بازی به دلیل این سیستم مسیر زندگی صحبت کرد و امیدواری خود نسبت به انگیزه پیدا کردن بازی‌بازها برای تجربه‌ی دوباره‌ی Cyberpunk 2077 و مشاهده‌ی تغییرات ایجاد شده به دلیل مسیرهای زندگی مختلف را بروز داد.

وبر در این مصاحبه گفته است که:

به عنوان یک طراح مراحل ما به بیان داستان‌های غیرخطی عادت کرده‌ایم و حالا داشتن شخصیتی همانند V به ما اجازه‌ی انجام چنین کاری را می‌دهد. مسیرهای زندگی یکی از سیستم‌های مورد علاقه‌ی من در بازی هستند زیرا آن‌ها موقعیت‌های نقش آفرینی بسیاری را برای ما فراهم می‌کنند. یک Nomad بدون شک بعضی مشکلات را سریع‌تر از یک Corpo حل می‌کند ولی اگر او را در وسط یک جلسه‌ی تجاری قرار دهید، او بهترین گزینه برای پیش‌ بردن یک مکالمه نخواهد بود.

پس زمانی که ما با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شویم، ما این فکر می‌افتیم که کدام مسیر زندگی بهتر می‌تواند برآن چالش غلبه کند. امیدوارم که این مسئله به بازیکن‌ها برای تجربه‌ی دوباره‌ی این عنوان انگیزه‌‌ی کافی بدهد زیرا آن‌ها می‌توانند تجربه‌ای کاملا متفاوت داشته باشند.

وبر همچنین در ادامه به ماهیت غیرخطی لحظه به لحظه‌ی مبارزات Cyberpunk 2077 به دلیل سیستم کلاس های سیال بازی پرداخت:

گزینه‌های جدید ایجاد شده به دلیل سیستم کلاس‌های سیال ما اساسا موقعیت‌های بیشتری را برای غیرخطی کردن مراحل بازی فراهم می‌کنند. کار کردن برروی روی مراحل مختلف بازی به دلیل امکان طراحی گزینه‌های مختلفی برای پیشروی در آن‌ها همیشه کار جذابی است. و همچنین در بعضی از موارد این گزینه‌ها می‌توانند برروی داستان بازی نیز تاثیر بگذارند و در نتیجه این قابلیت‌های گیم‌پلی بازی همانند سیستم مسیر زندگی غیرخطی سازی مراحل بازی را بیشتر از همیشه ممکن می‌کنند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *