- دسته‌بندی نشده

موفقیتی دیگر ولی این بار در قالب بازی ویدئویی | نقدها و نمرات Blair Witch

موفقیتی دیگر ولی این بار در قالب بازی ویدئویی | نقدها و نمرات Blair Witch

به احتمال زیاد با فیلم Blair Witch آشنایی دارید؛ فیلمی که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و بازخوردهای بسیار مثبتی را به همراه داشت. اما نسخه‌ی جدید آن که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، توانست تا حدودی تحسین مخاطبین را در دوران افت سینما و سبک وحشت برانگیزد. خالقین این مجموعه به فیم آن بسنده نکردند و تصمیم گرفتند، بازی ویدئویی آن را نیز توسعه دهند که روز گذشته برروی پلتفرم‌های مختلفی عرضه شد. اکنون در همین راستا، نقدها و امتیازات این بازی نیز منتشر شده است که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی اول شخص و داستان‌محور Blair Witch برگرفته از جهان خیالی فیلم این مجموعه بوده و قرار است در سال ۱۹۹۶ میلادی جریان داشته باشد. پسری در جنگل گم شده است و بازی‌بازان در قالب الیس (Ellis)، مامور سابق پلیس و شخصی با گذشته‌ای تاریک، به جستجوی وی خواهند پرداخت. در جریان داستان، این جستجو تبدیل به کابوسی برای الیس می‌شود و وی بایستی با نیرویی مرموز و وحشتناک در خلال آن دست و پنجه نرم کند. اکثر نقدهای این بازی به وفادار بودن آن به اولین فیلم این مجموعه اشاره دارد و به نظر می‌رسد یکی از بهترین تجربه‌های سبک وحشت در چند سال اخیر است. برخی از نقدها نیز به ایرادات فنی و خسته‌کننده بودن آن، مخصوصا در اواسط بازی اشاره دارند که باعث شده است از امتیاز آن کمی کاسته شود. به هر حال این بازی یک عنوان موفق و سرگرم‌کننده در سبک وحشت است که بدون هیچ صحبت اضافه‌ی دیگری، شما را به مشاهده‌ی نقدها و نمرات آن دعوت می‌کنیم:

God is Geek: 9/10

بازی Blair Witch حس و حال فیلم اصلی آن را به خوبی در معرض نمایش قرا می‌دهد. این بازی همان حس‌های وحشت و بد گمانی این مجموعه را مجددا احیا می‌کند که در سال ۱۹۹۹ میلادی، بسیاری از مخاطبین آن‌ها را احساس کردند. این بازی یک تجربه‌ی ضروری برای تمام طرفداران سبک وحشت است.

IGN: 8.8/10

بازی Blair Witch یک تجربه‌ی وحشتناک در جنگل بوده که شایسته‌ی قرارگیری در کنار اسطوره‌های این سبک یعنی مجموعه‌های Silent Hill و Amnesia است.

Areejugones: 8.2/10

استویدیوی بلوپر تیم (Blooper Team) توانسته است یک تجربه‌ی وحشتناک را خلق کند. به علاوه، این بازی بسیار به دنیای اولین نسخه از فیلم آن وفادار بوده و در کنار آن، توانسته است محصولی منحصر بفرد نیز باشد. این بازی تلاش کرده است با برخورداری از محیط، طراحی هنری و مکانیزم‌های شگفت‌انگیز خود، وحشت را به بازی‌بازان منتقل کند و بدون بهره بردن از موارد بیش از حد استفاده شده در این سبک، به دنیای هوشمندانه‌ی این مجموعه ادای احترام کند.

GameSpew: 8/10

شرکت لاینزگیت (Lionsgate) تصمیم درستی را به منظور واگذاری مسئولیت توسعه‌ی بازی Blair Witch به استودیوی بلوپر تیم اتخاذ کرده است. این بازی به خوبی به فیلم این مجموعه ادای احترام می‌کند. علی‌رغم این که اواسط بازی Blair Witch و مسیریابی سگ وی یعنی بولت (Bullet) کمی ناامیدکننده است و جای کار دارد، ولی این بازی یکی از بهترین عنواین ساخته شده در سبک وحشت است. اتکا بر بولت و پیدا کردن ویدئوهای بازی، آن را سوای از یک عنوان شبیه‌ساز پیاده‌روی می‌کند و اگر شجاعت لازمه را دارید، بهتر است وارد جنگل شده و با بازی Blair Witch مواجه شوید.

WccFetch: 7.9/10

هرچند داستان بازی Blair Witch تا حدودی قابل پیش‌بینی بوده ولی بدون شک این بازی یک عنوان مناسب در سبک وحشت است. جو مناسب و گیم‌پلی درگیرکننده‌ی آن به خوبی در بازی پیاده شده است. علی‌رغم وجود مشکلاتی در این بازی از قبیل به شدت خطی بودن، ارزش تکرار پایین و ایرادات فنی به طور حتم یکی از بهترین عناوین استودیوی بلوپر تیم محسوب می‌شود. تجربه‌ی این بازی را به تمام طرفداران سبک وحشت توصیه می‌کنم.

Gamestar: 7.3/10

این بازی در انتهای بازی بسیار وحشتناک می‌شود. جایی که دیوانگی به آرامی بر همه‌چیز غبله می‌کند.

GameInformer: 7/10

حرکت در دنیای این بازی بیشتر از وحشتناک بودن، خسته‌کننده است. مخصوصا زمانی که متوجه می‌شوید در بیشتر مواقع، خطری شما را تهدید نمی‌کند. به جای موارد یاد شده، این بازی بیشتر درباره‌ی این بوده که تا چه میزان علائم ساخته شده توسط شاخه‌های درخت‌ها و قدم زدن در تاریکی برای شما وحشتناک است.

Twinfinite: 7/10

این بازی برای کسانی که به دنبال تجربه‌ای کوتاه، قبل از انتشار بازی‌های بزرگتر هستند بسیار مناسب است. همچنین، حس و حال این بازی نیز برای مخاطبین می‌تواند بسیار جذاب باشد. اما اگر خواهان تجربه‌ی یک بازی بزرگ در سبک وحشت هستید، بهتر است در جای دیگری به دنبال آن باشید.

EveryEye.it: 6.5/10

در بازی Blair Witch، پتانسیل دوربین فیلم‌برداری و ابزار حل معماها به آرامی از بین می‌رود زیرا ساختار معماها به همان شکلی که در ابتدای بازی وجود داشت، باقی می‌ماند. چیزی که در این بازی به خوبی جلوه می‌کند، جو مناسب بازی است که حداقل در بخش‌های ابتدای بازی که در روح فیلم سینمایی آن نیز وجود داشت، به طور کامل شکل گرفته است. همچنین این موارد به لطف توسعه‌ی استادانه و هوشمندانه‌ی آن، رنگ واقعیت به خود گرفته است.

Game Revolution: 6/10

این بسیار شرم‌آور است که این بازی روند مناسبی را ندارد. این عنوان به موضوعاتی رایج از قبیل بیماری پی‌تی‌اس‌دی (PTSD)، روان‌پریشی و تیراندازی توسط پلیس‌ها می‌پردازد.

GameRadar: 6/10

این بازی یک تجربه‌ی مناسب در سبک وحشت روان‌شناختی بوده که ارزش آن توسط ایرادات و عدم ثبات کاسته شده است.

بازی Blair Witch در حال حاضر برروی کنسول اکس باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. علاقه‌مندان می‌توانند لیست جامع اچیومنت‌های این بازی را از این نشانی مشاهده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *