- دسته‌بندی نشده

مایکروسافت تمایلی به خرید استودیوهای بیشتر در آینده‌ی نزدیک ندارد

مایکروسافت تمایلی به خرید استودیوهای بیشتر در آینده‌ی نزدیک ندارد

یکی از اعضای ارشد شرکت مایکروسافت در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده است که این شرکت نسبت به شرایط فعلی استودیوهای داخلی خود راضی بوده و برنامه‌ای برای خرید استودیوهای بیشتر در آینده‌ی نزدیک ندارد.

به لطف خریدهای متعدد در سال گذشته، تعداد استودیوهای تحت مدیریت شرکت مایکروسافت در یک بازه‌ی زمانی نسبتا کوتاه به شدت افزایش یافت. با خرید استودیوهای کوچک ولی موفقی همچون نینجا تئوری (Ninja Theory) و دابل فاین (Double Fine)، شرکت مایکروسافت حالا استودیوها و تیم‌های بازی‌سازی متعددی را در اختیار دارد. با این حال، سوال اصلی این‌جا است که هدف بعدی این شرکت کدام استودیو خواهد بود؟ اگرچه به احتمال بسیار زیاد شرکت مایکروسافت در آینده استودیوهای بیشتری را به مجموعه‌ی خود اضافه خواهد کرد ولی به نظر می‌رسد این شرکت در حال حاضر قصد تغییر شرایط تیم‌های بازی‌سازی خود را ندارد.

آقای آرون گرینزبرگ (Aaron Greensberg )، از اعضای شرکت مایکروسافت، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Twinfinite به صحبت درباره‌ی شرایط فعلی استودیوهای اکس‌باکس گیم (Xbox Game Studios) پرداخته است. زمانی که صحبت از خریدهای بیشتر شد، آقای گرینزبرگ به توانایی و استعداد بالای تیم‌های فعلی اشاره و بیان کردند که به احتمال بسیار زیاد خبری از یک خرید بزرگ در آینده‌ی نزدیک نخواهد بود. با این حال، ایشان احتمال خرید استودیوهای بیشتر در آینده را به صورت کامل رد نکردند.

آشنایی و همکاری با تیم‌هایی مانند نینجا تئوری، این‌اگزایل (InXile) و یا دابل فاین برای ما بسیار هیجان‌انگیز بوده است. دیدن فعالیت آن‌ها برروی پروژه‌های معرفی شده و تمامی پروژه‌هایی که هنوز به صورت یک راز باقی مانده‌اند، بسیار عالی بوده است. ما در آینده اطلاعات بیشتری از آن‌ها (پروژه‌های معرفی نشده‌ی این استودیوها) را منتشر خواهیم کرد.

ما نسبت به محتوای تولید شده در استودیوهای داخلی‌ احساس بسیار خوبی داریم. البته ما پیش از این نیز نسبت به این موضوع راضی بودیم ولی شرایط خرید دابل فاین پیش آمد که یک عضو جدید بسیار عالی برای ما بود.

شما هیچ‌وقت از آینده خبر ندارید ولی به نظر من با توجه به ۱۵ استودیوی داخلی فعلی، ما از میزان محتوای تولید شده از سوی آن‌ها، چه در زمینه‌ی پشتیبانی از پروژه‌ی اسکارلت و چه در بحث کنسول‌ها و اکس‌باکس گیم پس برروی رایانه‌های شخصی، کاملا راضی هستیم. ما میزان قابل توجهی محتوا در زمینه‌ی سبک‌های مختلف و بازی‌های مختلف در اختیار داریم که به طور حتم طرافدارن را هیجان‌زده خواهد کرد.

البته پیش از این اعلام شده بود که شرکت مایکروسافت علاقه دارد یک تیم سازنده‌ی ژاپنی را به مجموعه‌ی استودیوهای خود اضافه کند. به هر حال، باید منتظر ماند و دید با توجه به نزدیک شدن به زمان انتشار کنسول‌های نسل بعدی، این شرکت چه برنامه‌هایی را برای آینده در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *