- دسته‌بندی نشده

اسکوئر انیکس تمایلی به ساخت یک بازی MMORPG جدید در دنیای Final Fantasy ندارد

اسکوئر انیکس تمایلی به ساخت یک بازی MMORPG جدید در دنیای Final Fantasy ندارد

کارگردان بازی Final Fantasy XIV در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Spieletipps بیان کرده است که تیم سازنده تمایلی به ساخت دنباله‌ی این عنوان ندارد.

سال ۲۰۰۲ بود که شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در حرکتی غافل‌گیر کننده بازی Final Fantasy XI را در قالب یک عنوان MMORPG به بازار عرضه کرد. اکثر عناوین عرضه شده از این سری تا آن زمان بیشتر بازی‌های تک‌‎نفره و داستان‌محور بودند. علاوه بر این، سبک MMORPG در آن زمان از محبوبیت فعلی خود برخوردار نبود. موفقیت این بازی به حدی خوب بود که شرکت اسکوئر انیکس باری دیگر شانس خود را با انتشار Final Fantasy XIV امتحان کرد. این بازی اگرچه در ابتدا با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کرد ولی به لطف پشتیبانی تیم سازنده و انتشار بسته‌های گسترش دهنده‌ی جدید توانست نظر مثبت بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. این بازی همچنان به‌روزرسان‌های زیادی را از سوی تیم سازنده دریافت می‌کند ولی به نظر می‌رسد این آخرین باری خواهد بود که شرکت اسکوئر انیکس به سراغ یک بازی MMORPG در دنیای Final Fantasy می‌رود.

کارگردان و تهیه کننده‌ی بازی Final Fantasy XIV، آقای نوآکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کردند که هیچ برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی این بازی ندارند و ترجیح می‌دهند به پشتیبانی از بازی فعلی ادامه داده و ایده‌های خود را در همین بازی پیاده کنند. براساس صحبت‌های آقای نوآکی، به نظر می‌رسد استودیوی سازنده و شرکت اسکوئر انیکس در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ساخت یک بازی جدید در سبک MMORPG در دنیای Final Fantasy ندارد.

با توجه به روند طولانی و هزینه‌بر ساخت یک بازی MMORPG و حضور رقیب قدرتمندی مانند سری World of Warcraft، طبیعی است که شرکت اسکوئر انیکس تمایلی به ساخت یک بازی جدید در این سبک نداشته باشد. البته شاید این موضوع در نسخه‌های بعد و آینده‌ی دور تغییر کند. به هر حال باید منتظر ماند و دید این شرکت چه برنامه‌ای برای آینده‌ی این سری و هواداران آن در نظر گرفته است.

بازی Final Fantasy XIV هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. شما می‌وانید نقد و بررسی آخرین بسته‌ی گسترش دهنده‌ی این بازی با عنوان Shadowbringer را از طریق این لینک مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *