- دسته‌بندی نشده

TaxWatch، راک‌استار را به نپرداختن مالیات در انگلستان متهم کرد

TaxWatch، راک‌استار را به نپرداختن مالیات در انگلستان متهم کرد

موسسه‌ی تحقیقاتی TaxWatch که یک سازمان خصوصی است، به تازگی در گزارشی اعلام کرد که شرکت راک‌استار (Rockstar)، یکی از بزرگترین شرکت‌های بازی‌سازی، از سال ۲۰۰۹ تاکنون، هیچ مبلغی را به عنوان مالیات در انگلستان پرداخت نکرده است.

شرکت راک‌استار، یکی از پردرآمدترین شرکت‌های بازی‌سازی بوده که از محبوبیت خاصی بین طرفداران خویش برخوردار است. این شرکت با انتشار عناوینی از جمله Red Dead Redemption 2 و Grand Theft Auto V، به سود قابل توجهی در سراسر دنیا دست یافت. در سه سال گذشته، شرکت راک‌استار توانسته تا از پرداخت چهل و دو میلیون پوند به سازمان مالیاتی بریتانیا، شانه خالی کند و حتی یک پنی به این سازمان ندهد. راک‌استار برای فرار از مالیات، از قانونی استفاده می‌کند که به آن عفو مالیاتی برای شرکت‌های غیر انگلیسی گفته می‌شود. با این‌که راک‌استار، شرکتی انگلیسی نیست ولی استودیوهای انگلیسی زیادی را در خدمت دارد؛ حال موسسه‌ی تحقیقاتی TaxWatch، با استناد به این‌که راکستار از استودیوهای انگلیسی برای ساخت بازی‌ها استفاده می‌کند و سود زیادی را از این طریق به دست می‌آورد، خواستار تحقیقات سازمان مالیاتی بریتانیا در این باب شده است. موسسه‌ی TaxWatch اعتقاد دارد که با توجه به مالیات سنگینی که شرکت‌های بازی‌سازی بریتانیایی باید پرداخت کنند، عفو مالیاتی شرکت راک‌استار امری ناعادلانه بوده و جلوی آن باید گرفته شود.

از سال ۲۰۱۳ که بازی Grand Theft Auto V عرضه شد، شرکت راک‌استار به فروش شش میلیارد پوندی دست یافت و از این مبلغ، حدود پنج میلیارد پوند سود خالص بوده است و تمام این سود، به شرکت راک‌استار تعلق گرفت و مالیاتی از آن پرداخت نشد. طبق این گزارش، به نظر می‌رسد که شرکت راک‌استار در زیر فشار رسانه‌ای سنگینی قرار گرفته است و باید ببینیم که این شرکت قدرتمند، چه واکنشی از خود نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *