- دسته‌بندی نشده

StarCraft II | هوش مصنوعی دیپ‌مایند برای مدتی محدود در دسترس عموم قرار گرفت

StarCraft II | هوش مصنوعی دیپ‌مایند برای مدتی محدود در دسترس عموم قرار گرفت

براساس اطلاعات منتشر شده برروی وبلاگ رسمی شرکت دیپ‌ماند، بازی‌بازان و کاربران بازی Starcraft II می‌توانند از امروز و به مدتی محدود، شانس خود را برای بازی در مقابل یکی از بهترین هوش مصنوعی‌های طراحی شده برای این بازی یعنی Alphastar امتحان کنند.

مدتی پیش، هوش مصنوعی طراحی شده توسط شرکت دیپ‌مایند (DeepMind) توانست بازی‌بازان حرفه‌ای Starcraft II را شکست دهد. مدتی پس از آن نیز، OpenAI با بهترین تیم‌ها و بازی‌بازان دنیا در Dota 2 به رقابت پرداخت که نتیجه‌ی این رقابت نیز در مجموع به نفع هوش مصنوعی بود. در ابتدای کار، تنها تعداد محدودی از بازی‌بازان حرفه‌ای موفق به تجربه‌ی رقابت با یک هوش مصنوعی پیشرفته مانند دیپ‌مایند شده بودند ولی به مرور زمان، محدودیت‌های اعمال شده کمتر شد و تعداد بیشتری از افراد توانستند با هوش مصنوعی تولید شده توسط این شرکت مسابقه دهند. براساس اخبار منتشر شده در وبلاگ رسمی شرکت دیپ‌ماند، بازی‌بازان و کاربران Starcraft II می‌توانند از امروز و به مدتی محدود، توانایی خود در مقابل هوش مصنوعی این شرکت یعنی Alphastar را محک بزنند.

در مطلب منتشر شده در وبلاگ این شرکت آمده است:

با هدف تحقیقات بیشتر، نسخه‌ی آزمایشی هوش مصنوعی دیپ‌ماند با نام Alphastar از امروز تعداد محدودی بازی در بخش رقابتی بازی Starcraft II در منتطقه‌ی اروپا انجام خواهد داد. اگر دوست دارید شانس کمک کردن به شرکت دیپ‌مایند در تحقیقات خود را داشته باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Opt-in در منوی بازی با Alphastar مسابقه دهید. شما می‌توانید تنظیمات خود در بخش مسابقه‌ی یک در مقابل یک را هر زمان که دوست داشتید، تغییر دهید.

بازی‌بازانی که در این آزمایش شرکت می‌کنند، هیچ اطلاعی از این موضوع که آیا در مقابل یک هوش مصنوعی بازی می‌کنند یا خیر، نخواهند داشت. هدف از اعمال این محدودیت این است که کاربران آگاهانه و به این دلیل که در مقابل یک هوش مصنوعی بازی می‌کنند، رفتار و استراتژی‌های خود را تغییر ندهند. در زمان تمرین هوش مصنوعی Alphastar، استراتژی‌های که در بین بازی‌بازان با عنوان Cheese Strategies شناخته می‌شوند، به این هوش مصنوعی آموزش داده نشده است؛ به همین دلیل، این محدودیت اعمال شده است تا بازی‌بازان نتوانند آگاهانه از چنین تکنیک‌هایی استفاده و هوش مصنوعی را غافل‌گیر کنند.

تمامی قوانین استاندارد و همیشگی مسابقات Starcraft II، در بازی مقابل هوش مصنوعی نیز برقرار خواهد بود. همانند یک بازی عادی، برد یا باخت در مقابل Alphastar میزان MMR شما را تغییر خواهد داد. علاوه بر این، شرکت بلیزارد (Blizzard) هیچ اطلاعاتی از این که هوش مصنوعی بیشتر در چه مسابقاتی شرکت می‌کند را در اختیار کاربران قرار نداده است. شرکت دیپ‌مایند قصد دارد از اطلاعات به دست آمده از این مسابقات، برای تحقیق در زمینه‌ی هوش مصنوعی و بهبود عملکرد سیستم Alphastar استفاده کند.

پس اگر دوست دارید شانس خود را در مقابل هوش مصنوعی شرکت دیپ‌مایند امتحان کنید، بهتر است فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *