- دسته‌بندی نشده

گزارش: نینتندو سوییچ مینی از پردازنده‌ی جدید Nvidia Tegra استفاده می‌کند

گزارش: نینتندو سوییچ مینی از پردازنده‌ی جدید Nvidia Tegra استفاده می‌کند

نسخه‌ی کوچک شده‌ی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است ولی در کنار انتشار تصاویر مختلفی از وسایل جانبی این کنسول، خود شرکت نینتندو نیز به صورت غیررسمی به ساخت یک سخت‌افزار جدید اشاره کرده بود. با توجه به این که این کنسول هنوز رسما معرفی نشده، طبیعی است که اطلاعاتی از سخت‌افزار آن نیز در دسترس نیست. با این حال، به نظر می‌رسد شرکت نینتندو از جدیدترین چیپ گرافیکی Nvidia Tegra در توسعه‌ی این کنسول استفاده کرده است که این موضوع قدرت این دستگاه را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

آقای جیم مک‌گرگور (Jim McGregor)، یکی از تحلیل‌گران ارشد شرکت Tirias Research، اخیرا به صحبت درباره‌ی سخت‌افزار کنسول نینتندو سوییچ مینی (Nintendo Switch Mini) پرداخته است. به گفته‌ی ایشان، چیپ گرافیکی استفاده شده در این کنسول امکان ارائه‌ی رزولوشن ۱۰۸۰P را فراهم خواهد کرد. علاوه بر این، به لطف این پردازنده‌ی گرافیکی جدید، طول عمر باطری دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.

نینتندو سوییچ مینی از یک پردازنده‌ی تگرا (Tegra) برای ارائه‌ی بازی‌ها با کیفیت ۱۰۸۰P به تعداد بیشتری از کاربران و مخاطبین استفاده خواهد کرد. با متصل کردن کنترلرها به بدنه‌ی اصلی، شرکت نیتندو سیستم پیچیده‌ی کنترلرهای بدون سیم (Wireless) و قابل جدا شدن را حذف و یک نسخه‌ی قابل حمل از کنسول سوییچ را تولید می‌کند. پردازنده‌ی تگرای ساخته شده توسط شرکت انویدیا طول عمر باطری را بالاتر برده و با یک ارتقاء قابل توجه، کیفیت ۱۰۸۰P را برروی یک کنسول قابل حمل ارائه خواهد کرد. نسخه‌ی مینی و نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی کنسول نینتندو سوییچ با هدف جذب مخاطبین بیشتر و رفع نیازهای روزافزون آن‌ها در زمینه‌ی نرم‌افزارهای مختلف، به بازار عرضه می‌شوند.

این اطلاعات هنوز از سوی شرکت نینتندو تایید و یا تکذیب نشده است. با این حال، شرکت Tirias Research ارتباط نزدیکی با تولید کنندگان قطعات الکترونیکی و شرکت‌های مربوط به این حوزه دارد؛ از این رو، این احتمال وجود دارد که آقای مک‌گرگور این صحبت‌های را براساس اطلاعاتی که در اختیار دارد مطرح کرده باشد.

به هر حال، باید تا معرفی رسمی کنسول نینتندو سوییچ مینی (یا هر نسخه‌ی دیگری که در دست توسعه قرار دارد) منتظر بمانیم. البته طبیعی است که با نزدیک شدن به نسل جدید و افزایش نیاز سخت‌افزاری بازی‌های جدیدی که به بازار عرضه می‌شوند، شرکت نینتندو به دنبال افزایش هر چه بیشتر توان سخت‌افزاری کنسول خود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *