- دسته‌بندی نشده

نینتندو با کنترلر جاه‌طلبانه‌ای به استقبال نسل بعد خواهد رفت

نینتندو با کنترلر جاه‌طلبانه‌ای به استقبال نسل بعد خواهد رفت

طی خبر جدیدی که به تازگی منتشر شده است، نینتندو در حال توسعه‌ی کنترلر جدیدی برای نسل بعدی است که بسیار جاه‌طلبانه به نظر می‌رسد.

همانگونه که مطلع شدید، نینتندو در حال حاضر برروی کنترلر جدیدی کار می‌کند که امیدوار است تا استانداردی برای کنترلرهای نسل بعدی باشد و استفاده از آن بسیار آسان خواهد بود. طبق گفته‌های آقای شینیا تاکاهاشی Shinya Takahashi، شرکت ژاپنی نینتندو همیشه به دنبال راهی برای نوآوری کردن است. همین امر باعث شد تا مدیر اجرایی این شرکت به خلق بازی‌های ۱-۲ Switch و Labi دست یابد.

آقای تاکاهاشی راجع به خلاقیت‌های پیشین این شرکت می‌گوید:

ما همیشه راجع به چیزهای بسیاری رویاپردازی می‌کنیم. برای مثال: بازی ۱-۲ Switch ، اولین بازی‌ای بود که برای پلتفرم نینتندو سوییچ منتشر شد؛ ما به مردم پیشنهاد کردیم تا این بازی را نه از روی نگاه به صفحه‌نمایش بلکه با نگاه کردن به یکدیگر بازی کنند و برای VR، نه تنها در مورد تغییر کنترلر، بلکه در مورد تغییر گیم‌پلی آن نیز به فکر فرو رفتیم تا که ایده‌ی عرضه‌ی Nintendo Labo Toy-Con 04: VR Kit به ذهن ما خطور کرد.

در همین حال آقای شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)، راجع به کنترلر بازی گفت:

من نیز بر این باور هستم که ما باید سریعاً از کنترلر فعلی فارغ شویم، ما در حال تلاش برای به دست آوردن چیزهای بسیاری هستیم. هدف ما دستیابی به یک رابط‌کاربری است که از کنترلر فعلی بسیار پیشی می‌گیرد. آنچه که بازی‌باز در حال انجام آن هست، مستقیماً به روی صفحه‌نمایش منعکس می‌شود و کاربر قادر است تا به وضوح نتیجه را احساس کند.

آقای میاموتو افزود:

این موضوع هنوز به ثمر نرسیده است. ما انواع حرکات کنترلر را مورد آزمون قرار داده‌ایم اما به نظر نمی‌رسد که این پاسخگوی تمام افراد باشد. به عنوان شرکتی که اطلاعات بسیاری راجع به کنترلرها دارد، ما در تلاش هستیم تا کنترلری خلق کنیم که به سهولت قابل استفاده باشد و این استانداردی برای نسل بعد خواهد بود.

اخیرا مشخص شده که نینتندو به طور پیوسته در حال کار برروی چیزهای جدیدی است که این شامل سخت‌افزار جدیدی نیز می‌شود. بیش‌تر این محصولات هرگز روشنایی روز را نمی‌بینند؛ چرا که اکثر آن‌ها به محصولات مصرفی بدل نمی‌شوند. شنیدن اینکه نینتندو به طور خاص، به دنبال راه‌های جدیدی برای بازی‌کردن و سرگرمی می‌گردد، بسیار جالب است. هرچند برای قضاوت زود است اما به نظر می‌رسد که نینتندو پس از عرضه‌ی کنسول هیبریدی خود، چیزهای بسیاری را برای معرفی در دست داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *