- دسته‌بندی نشده

نینتندو، حاکم مطلق بریتانیا | جدول فروش هفتگی بریتانیا

نینتندو، حاکم مطلق بریتانیا | جدول فروش هفتگی بریتانیا

در هفته‌ای آرام و بدون هیچ آب و تابی، شاهد آن هستیم که جدول فروش هفتگی بریتانیا چندان تغییری در رتبه‌های ابتدایی خود نکرده است و همانند گذشته به کار خود ادامه می‌دهد.

بازی Super Mario Maker 2 برای سومین هفته‌ی پشت سر هم، توانست تا به عنوان پرفروش‌ترین بازی هفته نام خود را ثبت کند. طبق آماری که در این هفته‌های اخیر بدست آمده است، نینتندو به خوبی توانسته است تا بازار فروش را بدست بگیرد. شاید با خود بگویید که اول شدن Super Mario Maker 2 در هفته‌هایی که بازی قدرتمندی عرضه نمی‌شود، چندان کار سختی نیست، ولی باید توجه داشته باشید که عناوینی همچون Crash Team Racing: Nitro-Fueled در جدول قرار دارند و همین عناوین می‌توانند به راحتی حکم یک بازی قدرتمند با حیطه‌ی طرفداران زیادی را داشته باشد. به هر حال، بازی جدید نینتندو توانست پس از افت فروش ۳۸ درصدی، همچنان رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین عناوین هفته در بریتانیا را به خود اختصاص دهد.

بازی Crash Team Racing: Nitro-Fueled رتبه‌ی دوم را همانند هفته‌ی گذشته در اختیار دارد و نسبت به هفته‌ی گذشته، با افت فروشی معادل ۳۱ درصد مواجه شده است. البته قابل ذکر است که در بازه‌ی زمانی یکسان، Crash Team Racing: Nitro-Fueled از بازی قبلی که بر اساس شخصیت کرش (crash) ساخته شد، ۱۰۰۰ نسخه بیشتر به فروش رسانده است. این بازی چهار هفته است که در بازار فروش قرار دارد و به جز هفته‌ی اول که رتبه‌ی نخست را در اختیار داشت، بعد از آن جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و پشت سر Super Mario Maker 2 قرار گرفته است.

در رتبه‌های سوم و چهارم جدول نیز هیچ تغییری شاهد نیستیم و عناوین هفته‌ی گذشته را در این جایگاه‌ها مشاهده می‌کنیم. در رتبه‌ی سوم، بازی F1 2019 قرار دارد. هرچند که تشابهات نسبت به هفته‌ی گذشته، به رتبه‌ی چهارم ختم می‌شوند. در رتبه‌ی پنجم شاهد بازی تازه عرضه شده‌ی Dragon Quest Builders 2 هستیم. این بازی برای دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ عرضه شد. البته باید بیان کرد که فروش این بازی برروی نینتندو سوییچ فوق‌العاده بوده و حدود ۶۷ درصد از فروش کل این بازی، برروی کنسول مذکور بوده است.

در رتبه‌های بعدی، دوباره به سیر تکراری هفته‌ی گذشته وارد می‌شویم. بازی Grand Theft Auto V همچنان رتبه‌ی ششم را در اختیار دارد و قصد ندارد که از جایگاه خود پایین بیاید. جالب است که فروش این بازی به مراتب از ساخته‌ی وسترن همین شرکت فروش بیشتری دارد، با این که زمان زیادی از انتشار آن گذشته است.

بازی Mortal Kombat 11 در این هفته بسیار عالی عمل کرده است و برخلاف دیگر عناوین که تنها به حفظ جایگاه خود بسنده کرده‌اند، با پیشرفت خوبی روبرو شده است. این بازی که در هفته‌ی گذشته رتبه‌ی دهم را در اختیار داشت، این هفته با سه پله پیشرفت توانسته است تا به جایگاه هفتم برسد. زمانی که می‌گوییم هفته‌ی آرامی برای بریتانیا رقم خورده است، بدان معنا است که به صورت کلی تنها ۱۴۸۱۰۷ نسخه بازی فیزیکی به فروش رسیده است. هر بازی برای ورود به ده عنوان برتر این هفته تنها نیاز داشت تا به فروش ۲۵۰۰ نسخه‌ای دست پیدا کند.

بازی Red Dead Redemption 2 نیز با یک پله پسرفت روبرو شده است و اکنون در جایگاه نهم قرار دارد. به نظر می‌رسد که تلاش‌های استودیوی سازنده برای بهبود بخش آنلاین این بازی، جواب داده است و اکنون شاهد فروش نسبتا عالی این بازی در تمامی نقاط جهان هستیم. در انتها نیز بازی FIFA 19 قرار دارد که با یک پله پیشرفت به ۱۰ رتبه‌ی ابتدایی دست یافته است و بر لب مرز جدول این هفته راه می‌رود. امیدواریم که نسخه‌ی بعدی این سری بتواند مجموعه‌ی مذکور را از روند تکراری خود نجات دهد و هواداران خود را از نگرانی در آورد.

عناوین انحصاری

این هفته نیز همانند هفته‌ی گذشته، این شرکت نینتندو است که توانسته تا بریتانیا را به زانو در بیاورد. رتبه‌ی اول این هفته که به نینتندو اختصاص داشت، در جایگاه چهارم بازی Mario Kart 8: Deluxe همانند هفته‌ی گذشته قرار دارد و بازی Super Smash Bros Ultimate با سه پله پسرفت نسبت به هفته‌ی گذشته رتبه‌ی هشتم را به خود اختصاص داده است. سونی و مکایکروسافت نیز با کمال تاسف نتوانسته‌اند که جایگاهی برای خود در جدول این هفته بدست آورند.

ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Super Mario Maker 2 ۱ ۱
Crash Team Racing Nitro-Fueled ۲ ۲
F1 2019 ۳ ۳
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۴
Dragon Quest Builders 2 ۵ ۰
Grand Theft Auto V ۶ ۶
Mortal Kombat 11 ۷ ۱۰
Super Smash Bros Ultimate ۸ ۵
Red Dead Redemption 2 ۹ ۸
FIFA 19 ۱۰ ۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *