- دسته‌بندی نشده

مدیرعامل یوبی‌سافت: قیمت‌های ابتدایی مناسب‌تری برای رشد تکنولوژی واقعیت مجازی نیاز است

مدیرعامل یوبی‌سافت: قیمت‌های ابتدایی مناسب‌تری برای رشد تکنولوژی واقعیت مجازی نیاز است

اخیرا آقای ایو گیلموت (Yves Guillemot)، مدیرعامل شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) در جدیدترین کنفرانس مالی این شرکت، از اصلاحاتی که در زمینه‌ی تکنولوژی واقعیت مجازی موردنیاز بوده صحبت کرده است.

در صنعت بازی‌های ویدئویی، تکنولوژی واقعیت مجازی به پیشرفت بسیاری نیاز داشته و هنوز جای رشد زیادی برای آن باقی مانده است. برخی از شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی از آن استقبال کرده و در جهت پیشرفت آن جلو رفته‌اند. برخی دیگر اما سعی کرده‌اند تا دست به ساخت بازی‌های واقعیت مجازی نزده و به سمت این بخش نروند که یکی از آن‌ها شرکت یوبی‌سافت است.

اخیرا آقای ایو گیلموت که به عنوان مدیرعامل این شرکت فرانسوی شناخته می‌شود در کنفرانسی از دلایل احتمالی این شرکت برای عدم ورود به این بخش از صنعت بازی‌های ویدئویی پرده‌برداری کرده است. از نظر او، قیمت‌های ابندایی و بازی‌های خوبی برای این بخش نیاز است.

در بخش واقعیت مجازی، قیمت‌های ابتدایی خوب، یکپارچه و بدون تورمی نیاز است. در کنار این مورد، بازی‌های خوبی نیز باید برای این تکنولوژی تولید شوند تا بتوانند این بخش از صنعت بازی‌های ویدئویی را به میزان پیشرفت مناسبی برسانند و بازی‌بازان بیشتری به آن روی آورند. ما به عنوان بازی‌سازان باید نیازهای بازی‌بازان را بررسی و سعی کنیم آن‌ها را برآورده کنیم.

از صحبت‌های آقای ایو گیلموت می‌توان اینگونه برداشت کرد که قیمت‌های حال حاضر بخش واقعیت مجازی برای بخش عمده‌ای از بازی‌بازان زیاد بوده و به نوعی دور از دسترس هستند. در این کنفرانس همچنین از او در رابطه با نسخه‌ی جدید واقعیت مجازی بازی‌های Assassin’s Creed و Splinter Cell سوالاتی پرسیده شد که البته با هیچگونه پاسخی از سوی او همراه نبودند. احتمال دارد که این عناوین در آینده ساخته شوند اما مدیرعامل شرکت سازنده‌ی آن‌ها از صحبت کردن راجع به آن‌ها صرف نظر کرده است.

همانگونه که گفته شد، در حال حاضر قیمت تعداد زیادی از هدست‌های واقعیت مجازی بیش از حد گران بوده و هنوز به مقداری زمان نیاز دارند تا بتوانند به قیمت مناسبی از نظر بازی‌بازان برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *