- دسته‌بندی نشده

فیل اسپنسر : پایین کشیدن شرکت‌های معتبر در صنعت بازی‌سازی، روشی نیست که شما را به موفقیت نزدیکتر کند

فیل اسپنسر : پایین کشیدن شرکت‌های معتبر در صنعت بازی‌سازی، روشی نیست که شما را به موفقیت نزدیکتر کند

شاید این سوال برای شما هم اتفاق افتاده باشد که آیا در صنعت ‌بازی‌سازی عصر حاضر جنگی بزرگ میان شرکت‌های بزرگ در این زمینه در حال شکل گرفتن است یا خیر؟ با این که تمامی این شرکت‌ها در حال رقابت سخت با یکدیگر هستند ولی باز هم نمی‌توان گفت شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و سونی نتوانستند به تنهایی در صنعت و بازار بازی‌سازی دوام بیاورند و به عبارتی بازنده میدان بودند.

آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش اکس‌باکس و اتحادیه‌ی بازی‌سازی شرکت مایکروسافت، اخیرا در یک مصاحبه به صورت داوطلبانه در رابطه با این موضوع صحبت کردند. آقای اسپنسر با این دانسته که شرکت‌های بزرگ مانند سونی، گوگل و نینتندو از رقبای سرسخت آن‌ها در صنعت بازی‌سازی هستند، بیان کرد که پیروزی در صنعت بازی به این معنا نیست که حتماً شرکت‌های دیگر را به پایین بکشیم و از روی آن‌ها عبور کنیم؛ امروزه موفقیت در صنعت بازی‌سازی این گونه به دست نخواهد آمد.

ایشان در پاسخ به این سوال که آیا رفتارها و تصمیم‌های شما باعث تغییر نظر طرفداران مایکروسافت نخواهد بود، این گونه بیان کردند:

اگر از دیدگاه رقابتی بخواهیم به این ماجرا نگاه کنیم، خیر! من به تمامی بازخورد و نظرات بازی‌بازان گوش می‌دهم، بعد از اتفاقی که افتاد و شرکت مایکروسافت و سونی با یکدیگر اعلام همکاری کردند، بسیاری از افراد این سوال را پرسیدند که آیا شما دارید به آن‌ها کمک می‌کنید؟ در پاسخ به آن‌ها باید بگویم که بله، چرا که نه! سال‌های سال است که ما با شرکت سونی در ارتباط هستیم و مسیر سخت بازی‌سازی را در کنار هم پیموده‌ایم. پایین کشیدن شرکت‌های مهم و معتبر دیگر در صنعت بازی‌سازی، روشی نیست که شما را به موفقیت نزدیکتر کند. شاید اگر کمی دقیق‌تر به این ماجرا نگاه کنید، متوجه شوید که ما یکی از ناشران بزرگ بازی مانند بازی Minecraft بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن هستیم و از قبیل این همکاری‌ها و این تجارت‌های بزرگ با شرکت‌های دیگر مانند نینتندو سوییچ نیز بهره می‌بریم. پس شاید باید دیدگاه خود را نسبت به این قضیه کمی تغییر دهیم.

با اینکه طرز تفکر و دیدگاه آقای اسپنسر بسیار جذاب و مشوق این نوع دیدگاه در صنعت بازی‌سازی است، بازهم شرکت‌هایی مانند سونی و گوگل با کنسول‌های جدید نسل آینده‌ی خود جز رقبای سرسخت آن باقی می‌مانند. نظر شما در رابطه با ایجاد همکاری میان این شرکت‌های بزرگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *