- دسته‌بندی نشده

رییس استودیوی ربلیون از سیاست انحصاری فروشگاه اپیک گیمز رضایت دارد

رییس استودیوی ربلیون از سیاست انحصاری فروشگاه اپیک گیمز رضایت دارد

در اوایل سال جاری میلادی آقای جیسون کینگزلی (Jason Kingsley)، رییس استودیوی ربلیون (Rebellion)، اعلام کرده بود که بعید است که این شرکت قراردادی انحصاری با فروشگاه اپیک گیمز منعقد کند. با این حال، با معرفی بازی Zombie Army 4: Dead War در رویداد E3 2019 مشخص شد که این عنوان برای رایانه‌های شخصی به صورت انحصاری برروی فروشگاه اپیک گیمز عرضه خواهد شد و این خبر بسیار تعجب‌آور بود.

به تازگی، کینگزلی در مورد این موضوع توضیحاتی ارائه داده است. همچنین وی اشاره کرده که این یک تصمیم خوب برای آن‌ها بوده است. آقای کینگزلی در مصاحبه‌ با وب‌سایت PC Gamer بار دیگر تایید کرد که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Zombie Army 4: Dead War به صورت انحصاری زمانی و یک ساله برروی فروشگاه اپیک گیمز عرضه می‌شود. وی همچنین گفت که ناراحتی برخی از مردم را درک می‌کند اما به این موضوع اشاره کرد که این تصمیم به بازی و استودیوی آن‌ها کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت:

آن‌ها (Epic Games) افراد بزرگی هستند. فروشگاه استیم نیز بزرگ است. من فکر می‌کنم که اپیک گیمز باید با شرکتی که بازار فروش بازی‌های دیجیتالی را به طور باور نکردنی تحت سلطه‌ی خود دارد، مبارزه و رقابت کند. یکی از این راه‌هایی که اپیک گیمز می‌تواند با آن‌ها رقابت کنند، قراردادهای انحصاری است.

این دیدگاه آن‌هاست و برخی از مردم از این موضوع ناراحت هستند. شاید ناراحتی برخی از افراد لزوما بد نباشد، چرا که باعث می‌شود توجه به سمت شما جلب شود. این یکی از چالش‌ها برای ما در ساخت بازی و یک چالش برای هر استودیوی مستقلی است. هر کسی که پول زیادی در بازار برای خرج کردن نداشته باشد،کشف می‌شود.

چگونه شما مردم را متوجه می‌سازید که بازی بزرگ شما وجود دارد؟ پیش از اینکه آن‌ها بازی را بخرند، باید با آن روبه‌رو شوند. اگر آن‌ها با آن رو‌به‌رو شوند، ممکن است آن را دوست داشته باشند. اما اگر با آن روبه‌رو نشوند، آن‌ها نمی‌دانند که بازی را دوست دارند یا خیر. بنابراین کشف یک چیز جالب است و آن دقیقا برای اپیک نیز یکسان است. آن‌ها باید به سختی تلاش کنند تا سهمی از بازار را کسب بدست بگیرند تا یک فضای رقابتی ایجاد شود. بنابراین من فکر می‌کنم که آن‌ها در کاری که در حال انجام آن هستند، بسیار هوشمندانه عمل می‌کنند.

بازی Zombie Army 4: Dead War در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی برای کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *