- دسته‌بندی نشده

به‌روزرسان جدید ویندوز ۱۰ به قابلیت پشتیبانی از مادها اشاره دارد

به‌روزرسان جدید ویندوز ۱۰ به قابلیت پشتیبانی از مادها اشاره دارد

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت مصمم است تا رایانه‌های شخصی را به یکی از پلتفرم‌های اصلی خود تبدیل کند. در کنار ارائه‌ی برخی از بازی‌های فرست پارتی و بزرگ خود مانند Halo و Gears of Wars برروی فروشگاه استیم، شرکت مایکروسافت قصد دارد سرویس گیم پس را نیز در اختیار کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دهد. با این حال، به نظر می‌رسد این پایان ماجرا نیست. براساس برخی از اطلاعات و شواهد جدید، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت قصد دارد قابلیت پشتبانی از مادها را نیز به فروشگاه خود یعنی Windows Store اضافه کند.

در جدیدترین به‌روزرسان ویندوز ۱۰، فولدر (Folder) جدید و جالبی با نام ModdableWindowsApps به این ویندوز اضافه شده است. بسیاری بر این باور هستند اضافه شدن این فولدر نشان دهنده این است که شرکت مایکروسافت قصد دارد قابلیت استفاده از مادها را به ویندوز ۱۰ و فروشگاه خود اضافه کند. شرکت مایکروسافت با ارسال پیامی برروی صفحه‌ی مربوط به Dev Center خود، به این موضوع واکنش نشان داده است.

فولدری تحت آدرس ProgramFilesModifiableWindowsApps (به ویندوز اضافه شده است) که محتوای مربوط به فایل‌های نصبی (Installation Files) نرم‌افزارهای ویندوز به این‌جا منتقل می‌شوند تا کاربران بتوانند فایل‌های نصبی را تغییر دهند. در حال حاضر، این المان تنها برروی برخی از بازی‌های خاص شرکت مایکروسافت و برخی از شرکا که برروی رایانه‌های شخصی و از طریق فروشگاه مایکروسافت عرضه شده‌اند، قابل استفاده خواهد بود.

اگرچه این بیانیه‌ی به صراحت موضوع اضافه شدن قابلیت پشتبانی از مادها و دسترسی عمومی به این قابلیت را تایید نمی‌کند ولی همچنان، این موضوع که این قابلیت در حال حاضر تنها برروی برخی از بازی‌های خاص قابل استفاده است، می‌تواند به نوعی آزمایش و یا بتای خصوصی اشاره داشته باشد. با توجه به این که ساخت و استفاده از مادهای مختلف همیشه بخش مهمی از پلتفرم رایانه‌های شخصی بوده است، اضافه شدن این قابلیت به فروشگاه مایکروسافت می‌تواند نمادی از تعهد این شرکت به کاربران این پلتفرم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *