- دسته‌بندی نشده

بازی Final Fantasy VII Remake در زمان عرضه کراس‌پلی نخواهد داشت

بازی Final Fantasy VII Remake در زمان عرضه کراس‌پلی نخواهد داشت

بازی Final Fantasy VII Remake در زمان عرضه با بازی Final Fantasy XIV کراس‌پلی نخواهد داشت.

به تازگی محتوای اضافه‌ی Shadowbringers برای بازی Final Fantasy XIV منتشر شده و کارگردان آن، نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، طی مصاحبه‌ای درباره‌ی گذشته، حال و آینده‌ی بازی صحبت‌هایی را به میان آورده است. یوشیدا احتمال اضافه شدن کراس‌پلی برای بازی Final Fantasy VII Remake را در زمان عرضه تکذیب نمود ولی اظهار داشت:

اگر فرصتی به منظور اضافه شدن کراس‌پلی به وجود آید، عالی خواهد شد.

و در ادامه توضیح داد:

شرکت اسکوئر اینکس (Square Enix) خواستار عرضه‌ی بازی طبق برنامه بوده و اضافه کردن ویژگی‌هایی غیر از موارد برنامه‌ریزی شده، مشکلی ندارد. اما ما نگران این موضوع هستیم که ممکن است زمان و منابع را از اختیار توسعه‌دهندگان خود سلب کرده و مسئولیتی اضافی را بر دوش آن‌ها قرار دهیم. در نتیجه این ناعادلانه خواهد بود و با تمرکز نکردن بر این موضوعات، می‌توانیم بازی بهینه‌تری را منتشر کنیم.

یوشیدا در ادامه به کار و زمینه‌سازی بسیار زیادی، مخصوصا از جانب توسعه‌دهندگان بازی Final Fantasy VII Remake به منظور ایجاد این همکاری، توضیحاتی را ارائه نمود.

اگر ما برنامه‌ای را مبنی بر این همکاری ایجاد کنیم، مسئولیتی سنگین را بر دوش کارمندان خود قرار می‌دهیم. با ایجاد این همکاری، تیم ما نیاز خواهد داشت تا برنامه‌های خود را بازنگری کرده و در زمان توسعه‌ی کراس‌پلی، تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی Final Fantasy XIV نیاز دارد تا مدلی از شخصیت Cloud را به منظور قرار دادن در بازی، بازسازی کند. همچنین ما نیاز داریم تا آن را به تیم توسعه‌دهنده‌ی خود به منظور تعدیل در شخصیت Cloud برای صرفه‌جویی در زمان، ارائه دهیم. اگر ما داستانی نیز اضافه کنیم، نیاز به انتقال، تعدیل و سپس بازنگری به منظور اطمینان از مناسب بودن آن خواهد داشت.

یوشیدا خاطر نشان کرد که اگر تیم توسعه‌دهنده احساس کند که این ویژگی به چیزی که طرفداران از بازی می‌خواهند صدمه بزند، هرگز آن را اضافه نخواهند کرد و در ادامه توضیح داد:

احتمالا بعد از انتشار بازی در این مورد و ایجاد همکاری، بحث خواهیم کرد.

یوشیدا این مورد را به مانند زمانی که شخصیت ناکتس (Noctis) به بازی Final Fantasy XIV اضافه شد، دانست و اضهار داشت:

اگر شانس اضافه کردن کراس‌پلی بین بازی Final Fantasy VII Remake و Final Fantasy XIV قوت گیرد، ما از زمان مناسب برای اضافه کردن آن اطمینان حاصل خواهیم کرد.

بروزرسان Final Fantasy XIV: Shadowbringer برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس بوده و بازی Final Fantasy VII Remake قرار است در تاریخ ۳ مارچ ۲۰۲۰ میلادی به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *