- دسته‌بندی نشده

احتمالا بازی Dying Light 2 فقط برای کنسول‌های این نسل عرضه شود

احتمالا بازی Dying Light 2 فقط برای کنسول‌های این نسل عرضه شود

طبق گفته‌های آقای تیمون اسمکتالا (Tymon Smektala)، طراح ارشد بازی Dying Light 2، تیم سازنده‌ی این بازی هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی عنوان ترس و بقای خود یعنی Dying Light 2 برروی کنسول‌های پلی‌استشین ۵ و اکس باکس اسکارلت ندارد.

همانطور که می‌دانید، این بازی برپایه‌ی مکانیک‌ها و دنیای اولین بازی این سری که در اوایل سال ۲۰۱۵ منتشر شد، بنا شده است. اولین بازی این سری، یکی از آندرریتدترین بازی‌‌ کنسول‌های این نسل بود. در این بازی، بازی‌بازان قادر بودند تا در سراسر نقشه‌ی بازی، با حرکات نرم پارکور به گشت و گذار بپردازند. علاوه بر این، بازی Dying Light متکی بر مبارزات نزدیک و با سلاح‌های سرد بود که به بازی‌بازان این اجازه را می‌داد تا این مبارزات را با حرکات زیبای پارکور به نمایش بگذارند. سلاح‌های سرد شما نیز در طول زمان و پس از استفاده‌‌ی مداوم از بین می‌رفتند. بازی Dying Light 2 بسیاری از این مکانیک‌های مشابه بازی قبلی را در خود می‌گنجاند و بسیاری دیگر را نیز اضافه می‌کند. نقشه‌ی بازی چهار برابر بزرگ‌تر از عنوان قبل است و داستان آن حدود ده سال پس از بازی قبلی به وقوع می‌پیوندد، جایی که آخرالزمان زامبی‌ها در حال به وقوع پیوستن است. اما حقیقت این است که شاید نسخه‌ی دوم این بازی برای کنسول‌های در دست توسعه منتشر نشود. این یک معامله‌ی بزرگی نیست زیرا ما‌ از قبل و طبق گفته‌های آقای مارک سرنی (Mark Cerny) ، می‌دانیم که کنسول بعدی سونی سازگاری کاملی با عناوین منتشر شده‌ی پلی‌استیشن ۴ دارد اما سازگاری ایکس باکس اسکارلت هنوز مشخص نشده است. به هر حال، با توجه به تاریخچه‌ی اخیر مایکروسافت راجع به سازگاری کنسول ایکس باکس وان با بازی‌های ایکس باکس ۳۶۰ و عناوین قبلی آن، اگر مایکروسافت برنامه‌ای برای سازگار ساختن کنسول ایکس باکس بعدی با بازی‌های قبلی این شرکت نداشته باشد، تصور بسیار سختی است.

آقای اسمکتالا راجع به پورت بازی Dying Light 2 برای کنسول‌های نسل بعد می‌گوید:

بنابراین آنچه که ما باید در حال حاضر بگوییم، از آنجا که این بازی در بهار ۲۰۲۰ می‌شود، بازی Dying Light 2 در نسل فعلی عرضه خواهد شد زیرا این تنها چشم‌اندازی است که ما زمان انتشار این بازی را در آن می‌بینیم اما آینده چیزی است که شما با دست‌ها و تصمیم‌های خود می‌توانید بدان شکل بدهید. بنابراین بازی Dying Light 2 در بهار ۲۰۲۰ و فقط برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

بنابراین بازی Dying Light 2 برای ایکس باکس اسکارلت یا پلی‌استیشن ۵ عرضه نمی‌شود، این بازی همچنان از قدرت پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان استفاده خواهد کرد. استودیوی تک‌لند (Techland)، با نسخه‌ی اول این سری یک بازی فوق‌العاده را به هواداران خود هدیه داد و احتمالا این کار را با نسخه‌ی دوم این بازی هم انجام خواهد داد.

بازی Dying Light 2 در بهار سال ۲۰۲۰ میلادی برای کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. شما می‌توانید تمام اخبار این بازی جذاب را از این لینک مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *