- دسته‌بندی نشده

آدام کیسینسکی: ما برروی سه بازی Cyberpunk کار نمی‌کنیم

آدام کیسینسکی: ما برروی سه بازی Cyberpunk کار نمی‌کنیم

اوایل هفته‌‌ی جاری، طی گزارشی که از سوی شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) به سایت لهستانی Bankier.pl ارائه گشت، بسیاری از سایت‌ها اعلام کردند که این شرکت در حال کار برروی سه پروژه و بازی متفاوت مربوط به ۲۰۷۷ Cyberpunk هست، حال آدام کیسینسکی (Adam Kiciński) نسبت به این خبرها واکنش نشان داده و به نظر می‌رسد که اشتباهی در ترجمه‌ی خبر سایت لهستانی صورت گرفته است.

طی توضیحات جدیدی که از سوی کیسینسکی ارائه گشته است، به نظر می‌رسد که اشتباه در ترجمه‌ی مطلب منتشر شده در سایت Bankier.pl باعث شده است که اشتباهی در فهم گزارش شرکت سی‌دی پراجکت رد صورت بگیرد. کیسینسکی این موضوع را روشن کرد که سه استودیوی تحقیق و توسعه در حال کار برروی پروژه‌هایی مربوط به تکمیل Cyberpunk 2077 هستند و دو استودیوی دیگر یعنی استودیوی شعبه‌ی شهر وارسا (Warsaw) درحال کار برروی بازی Gwent و استودیوی اسپوکو (Spokko) که در سال گذشته توسط سی‌دی پراجکت خریداری شد، در حال کار برروی یک عنوان مربوط به تلفن همراه است.

ما در حال حاضر پنج تیم را در اختیار داریم که سه‌تای آن‌ها اختصاصا تمرکز خود را برروی Cyberpunk 2077 معطوف کرده‌اند. دو استودیوی دیگر نیز در حال کار برروی پروژه‌های اختصاصی خود هستند که کنترل پروژه را در اختیار خود آن‌ها گذاشته‌ایم.

کیسینسکی همچنان به بخش چندنفره‌ی Cyberpunk 2077 اشاره نکرده است و با توجه به صحبت‌های وی، تنها بازی مهم و AAA استودیو نیز همین عنوان Cyberpunk 2077 است و از آن طرف نیز با توجه به تمرکز سی‌دی پراجکت برروی همین اثر، مراحل توسعه‌ی چهارمین قسمت از محموعه‌ی Witcher نیز آغاز نگشته. به نظر می‌رسد که پس از سال ۲۰۲۰، تا سال‌های اولیه نسل نهم، شاهد عناوین مهمی از سوی این استودیوی لهستانی نباشیم.

البته نباید از صحبت‌های پیوتر نیلوبویچ (Piotr Nielubowicz)، نایب رئیس استودیوی سی‌دی پراجکت، چشم پوشی کرد. وی طی مصاحبه‌ای اعلاک کرده بود که این استودیوی پروژه‌ای را در برنامه‌ی خود دارد که مربوط به جهان Cyberpunk 2077 است اما به نظر می‌رسد که مراحل توسعه‌ی این پروژه نیز همچنان آغاز نگشته و احتمال دیگر را هم می‌توان در نظر گرفت که در واقع این پروژه، همان پروژه‌ی استودیوی اسپوکو است که برای تلفن‌های هوشمند در دست توسعه قرار گرفته و سی‌دی پراجکت قصد دارد تا جهان Cyberpunk 2077 به تلفن‌های هوشمند نیز وارد کند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شود. همچنین برای کسب اطلاعات در رابطه با این اثر، شما را به مطالعه‌ی مصاحبه‌ی جذاب و خواندنی طراح مراحل بازی Cyberpunk 2077 می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *