- دسته‌بندی نشده

id Software به انتقادات شدید در مورد رابط کاربری بازی Doom Eternal پاسخ می‌دهد

id Software به انتقادات شدید در مورد رابط کاربری بازی Doom Eternal پاسخ می‌دهد

پس از اعلام تاریخ انتشار بازی Doom Eternal و تریلری از گیم‌پلی بازی در کنفرانس استودیوی بتسدا در مراسم E3 2019، این استودیو در مورد رابط کاربری بازی با نقدهای متفاوتی روبه‌رو شد. حال استودیو طی مصاحبه‌ای به این شبهات و انتقادات پاسخ می‌دهد.

داستان بازی DOOM Eternal در واقع دنباله‌ی عنوان DOOM 2016 بوده ولی در مقایسه با نسخه‌ی قبل، این‌بار شخصیت Doom Slayer به سلا‌ح‌ها و مهارت‌های بیشتری مجهز شده است. همچنین تفاوت چشم‌گیری که این بازی با نسخه‌های قبلی دارد، وجود رابط کاربری جدید است که با انتقادات شدید مواجه شد. در اصل بازی‌بازان معتقد بودند که فضای رابط کاربری در نسخه‌های قبلی کاملا مناسب بود و در این نسخه، شما اطلاعات بسیار زیادی در صفحه مشاهده می‌کنید که تمرکز شما را از بازی خارج می‌کند. در مصاحبه‌ای که با هوگو مارتین (Hugo Martin)، کارگردان هنری بازی، و مارتی استارتون (Marty Stratton)، مدیر اجرایی بازی، انجام شده است آن‌ها در پاسخ به این انتقادات اینگونه بیان می‌کنند:

در رابطه با رابط کاربری بازی باید بگویم که زمانی که شما در اصل شروع با بازی کردن می‌کنید، بازی با سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت حرکت می‌کند! ما آیتم‌های بسیار زیادی به سمت شما می‌فرستیم و در این شرایط شما به مانند یک راننده مسابقات ماشین‌سواری باید همه چیز را با صدای بلند، بزرگ و پررنگ ببینید تا متوجه شرایط باشید، در غیر اینصورت شما خواهید مرد!

هوگو مارتین اضافه می‌کند:

ما تصمیم گرفتیم تا رابط کاربری بازی بزرگ و پر سرو صدا باشد، چرا که شما برای زنده ماندن در بازی نیاز دارید تمام شرایط را به خوبی بدانید؛ مانند تعداد تیرهای باقی مانده در تفنگ خود و ابزاری که در بازی برای جمع‌آوری وجود دارند.

با اینکه تاریخ انتشار بازی Doom Eternal مشخص شده و این عنوان جذاب در تاریخ ۱ آذر ۱۳۹۸ (۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار می‌گیرد، ولی هنوز بازی در دست توسعه قرار داشته و ممکن است بسیاری از موارد آن تغییر کنند. آقای مارتین در انتهای مصاحبه بیان کرد که:

ما دوست داریم تا شما بازی را تجربه کنید و هرگونه نقدی را با ما به اشتراک بگذارید. ما مشتاقانه به شما گوش خواهیم داد. دلیل استفاده از این رابط کاربری نیز این است که اتفاقات محیط بازی برای شما نامحسوس نباشند و عدم اطلاع از شرایط در سرعت بالای بازی به کشته شدن شما منجر نشود.

اگر موفق به تماشای تریلر گیم‌پلی بازی نشده‌اید می‌توانید در بخش زیر به تماشای آن بنشینید و پس از آن نظرات خود را در مورد رابط کاربری بازی با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P
دانلود با کیفیت ۷۲۰P
دانلود با کیفیت ۴۸۰P

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *