- دسته‌بندی نشده

گزارش: پلی‌استیشن ۵ تقریبا همزمان با اکس‌باکس اسکارلت عرضه خواهد شد

گزارش: پلی‌استیشن ۵ تقریبا همزمان با اکس‌باکس اسکارلت عرضه خواهد شد

شاید بالاخره اطلاعاتی از زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شده باشد.

هیچ شکی نیست که رقابت میان کنسول‌ها، در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده است. مایکروسافت در تلاش است که با خرید استودیو‌های متعدد و کاربلد، صفحه‌ی ترازوی سمت خود را سنگین‌تر کند و سونی نیز با تلاش برای ساخت عناین بزرگ در حال مقابله با آن است. به تازگی نیز شرکت گوگل تصمیم به ورود به عرصه‌ی رقابت گرفته است تا عیار دو شرکت حریف خود را محک بزند.

نسل هشتم به پایان خود رسیده است و امروزه تمامی صحبت‌ها پیرامون نسل نهم کنسول‌ها است. مایکروسافت بیان کرده است که کنسول نسل نهمی اکس‌باکس، در تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. از همین رو انتظار می‌رود که سونی نیز در همین بازه‌ی زمانی دست به انتشار کنسول نسل جدید خود بزند، با این حال هنوز به صورت رسمی این مورد تایید نشده است. بسیاری از محققان بیان کرده‌اند که سونی همزمان با مایکروسافت کنسول نسل بعد خود را عرضه خواهد کرد، ولی تعدادی نیز هستند که معتقدند این کنسول تا سال ۲۰۲۱ به بازار فروش راه پیدا نمی‌کند.

طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده است، سونی و مایکروسافت هر دو در بازه‌ی زمانی بسیار نزدیکی قرار است تا کنسول‌های نسل بعدی خود را منتشر کنند. نگاهی به تاریخچه‌ی این دو کنسول بیندازیم: کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در حقیقت با فاصله‌ی زمانی بسیار کمی از هم منتشر شدند؛ به صورت دقیق اگر بیان کنیم، با فاصله‌ی هفت روز. همین مورد می‌تواند گزارشی که به تازگی منتشر شده است را قوت ببخشد.

از طرفی دیگر ولی پلی‌اسیتشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ به هیچ عنوان ارتباطی با یکدیگر نداشته و با فاصله‌ی زمانی زیادی از هم منتشر شدند. در حقیقت، بین انتشار کنسول نسل هفتم سونی و مایکروسافت، زمانی حدود یک سال فاصله بود. این مورد می‌تواند دوباره شک و شبهاتی بزرگ و کوچک را در ذهن بازی‌بازان و البته محققین مبنی بر زمان انتشار کنسول سونی درست کند.

اگر کمی هم از دید اقتصادی به موضوع نگاهی بیندازیم، سونی باید این کنسول را تا قبل از تعطیلات ۲۰۲۰ منتشر کند؛ چرا که در غیر این صورت بازار این دوره‌ی زمانی را از دست می‌دهد و به طور قطع یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد خود را تنها با دیرتر منتشر کردن کنسول خود از دست داده است. در جواب این موضوع، محققینی هستند که ادعا دارند سونی از عملکرد کنسول پلی‌استیشن ۴ راضی است و اصلا نیازی ندارد تا برای تعطیلات سال ۲۰۲۰ کنسول جدیدی را عرضه کند؛ در اصل این دسته از محققان عقیده دارند که پلی‌استیشن ۴ در بازار می‌تواند رقیب خوب و قدرتمندی برای کنسول نسل بعدی اکس‌باکس باشد.

ولی در نهایت، موضوعی وجود دارد که هنوز هیچ‌گونه جوابی برای آن در نظر گرفته نشده است: پلتفرم شرکت گوگل امسال عرضه می‌شود، مایکروسافت سال دیگر کنسول نسل جدید خود را منتشر می‌کند، اگر سونی بخواهد که از رقابت عقب نماند، مجبور است که کنسول جدید خود را در بازه‌ی زمانی نزدیک به دو پلتفرم دیگر عرضه کند.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا سونی واقعا قصد دارد تا در تعطیلات ۲۰۲۰ با کنسول نسل هشتمی خود به رقابت با کنسول جدید اکس‌باکس برود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *