- دسته‌بندی نشده

کوجیما: Death Stranding یک سبک جدید ابداع کرده است

کوجیما: Death Stranding یک سبک جدید ابداع کرده است

سرانجام پس ازمدت‌ها انتظار، از گیم‌پلی و تاریخ انتشار بازی محبوب و مورد انتظار Death Stranding رونمایی شد. Death Stranding به مانند تمام بازی‌های ساخته شده توسط کوجیما دارای ابهامات بسیاری است و هنگامی که گیم‌پلی این بازی را مشاهده‌ کنیم، خیلی سخت بتوانیم آن را در سبک یا ژانر خاصی قرار دهیم. جالب است بدانید شخص کوجیما نیز چنین عقیده‌ای داشته و بر این موضوع تاکید دارد که با Death Stranding یک بازی کاملا جدید خلق کرده است.

در نگاه اول وقتی گیم‌پلی بازی Death Stranding را مشاهده کنید، قطعا به این نتیجه خواهید رسید که این عنوان یک بازی به سبک مخفی کاری است اما هیدئو کوجیما، خالق و کارگردان بازی، چنین عقیده‌ای نداشته و بر این موضوع تاکید دارد که Death Stranding یک بازی مخفی کاری نیست. وی به تازگی پستی در توییتر منتشر کرده و این موضوع را روشن‌تر ساخته است:

از آن‌جایی که سوالات مشابهی را دریافت می‌کنم بنابراین باید دوباره این پست را منتشر کنم. Death Stranding یک بازی مخفی کاری نیست. با وجود اینکه به نظر می‌رسد این یک بازی تیراندازی اول شخص باشد، باز هم این گونه نیست. با ترکیب ایده‌ی ارتباط (اتصال)، Death Stranding یک سبک کاملا جدید است. شاید بهتر باشد آن را یکی بازی اکشن یا یک بازی ارتباط (Strand) بنامیم.

همان طور که آقای کوجیما اشاره کرد، المان‌هایی از هر دو سبک مخفی کاری و تیراندازی در بازی Death Stranding وجود دارد. زیرا به وضوح مشاهده می‌کنیم که Sam، شخصیت اصلی بازی، با مخفی کاری و یا تیراندازی به دشمنان به مسیر خود ادامه می‌دهد. اما تفاوت بازی Death Stranding با سایر بازی‌ها این است که به گفته‌ی کوجیما برروی ارتباط (Strand) تمرکز دارد و همین موضوع Death Stranding را متمایز کرده است.

بازی Death Stranding در تاریخ پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ (۸ نوامبر ۲۰۱۹) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. البته شایعات از این موضوع خبر می‌دهند که این بازیانحصاری زمانی خواهد بود و در آینده برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *